Falošný bankár obral košického seniora o 8-tisíc eur
Polícia začala stíhanie pre trestný čin podvodu v súvislosti z falošným bankárom, ktorý obral seniora o 8-tisíc eur. Ako na sociálnej sieti informovala košická krajská polícia, podvodníci sa najnovšie predstavujú ako pracovníci banky.

ilustračné/freepik/Racool_studio

Predstavia sa menom ako riadny zamestnanec konkrétnej banky. Pred pár dňami staršieho Košičana prekvapil neznámy hlas v telefóne, ktorý sa predstavil ako pracovník banky a oznámil mu, že na mužov občiansky preukaz si niekto vybral úver na viac ako 10-tisíc eur.
Košičan poslúchol telefonujúceho, ktorý mu povedal, aby v pobočke banky presunul finančnú hotovosť na účet, zmenil si maximálnu možnú výšku výberu z bankomatu, čiastku následne vybral z bankomatu a potom ju po častiach vkladal do terminálu.
Neznámy volajúci muža presvedčil, že po vložení celej čiastky mu príde na e-mail nové prihlasovacie meno aj heslo, vďaka ktorým bude mať prístup k novému účtu. Samozrejme, žiadne prístupové kódy poškodenému Košičanovi neprišli a on tak prišiel o 8-tisíc eur.
Polícia zaznamená čoraz viac prípadov, kedy seniori prišli o svoje financie kvôli podvodníkom, ktorí prichádzajú vždy s novými príbehmi a spôsobmi, ako od nich vylákať peniaze. Polícia preto prináša niekoľko rád, ako takýmto situáciám predísť.

Zdroj: (SITA, mt, mlu)
Najnovšie články

Predpoveď počasia na dnešný deň (19.6.2026)

Vláda Roberta Fica prežila hlasovanie o dôvere. Opozícia hovorí o fraške a chýbajúcom pláne

Kooperačná rada UMR schválila ďalších 21 investičných zámerov



