Filozofická fakulta UPJŠ organizuje zbierku pre útulok
Predvianočnú dobročinnú zbierku pre košický útulok opustených zvierat organizujú Študentská rada a Katedra aplikovanej etiky Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (FF UPJŠ) v Košiciach.
„Organizátori privítajú a vopred úprimne ďakujú za všetky dary, najmä granuly, konzervy, ryžu, cestoviny, ovsené vločky či pohánku, ale aj hračky pre psy, pelechy, obojky a vôdzky či kalciový sirup a iný zdravotnícky a dezinfekčný materiál,” informoval TASR Marián Gladiš z FF UPJŠ.
Zbierka určená pre psov z útulku Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov potrvá od 4. do 14. decembra v areáli fakulty na Moyzesovej ul. v budove Platón.
(TASR)
Odporúčané články
Napriek rastúcej popularite bezhotovostných platieb zostáva hotovosť pre Slovákov dôležitá. Jej význam ešte viac posilnilo zavedenie transakčnej dane, pre ktorú ju začali preferovať viaceré prevádzky. Dopyt po hotovosti tradične rastie aj pred veľkonočnými sviatkami – či už kvôli šibačke, nákupom alebo cestovaniu. Dobrou správou je, že k hotovosti sa dnes dostanete aj bez nutnosti vyhľadať banku či bankomatu. Stačí navštíviť poštu.
Výučbová základňa Medirex oslavuje dve dekády spolupráce s Lekárskou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Výučba študentov prebieha priamo v priestoroch centrálneho laboratória, kde sa denne spracúvajú tisíce vzoriek pacientov.
Košický arcibiskup Bernard Bober zrejme poslednýkrát vo svojej funkcii slúžil svätú omšu pre ľudí bez domova. Tradičné stretnutie sa konalo v Charitnom dome sv. Alžbety, kde sa každoročne pred Veľkou nocou stretáva s ľuďmi v núdzi.