Gurmán Fest rozvoňal košický Mestský park
Na deviatom ročníku Košice Gurmán Fest v košickom Mestskom parku môžu návštevníci ochutnať jedlá až šesťdesiatich vystavovateľov. Najväčšie kulinárske podujatie na východnom Slovensku potrvá do nedele (10.6.).
Novinkou sú špeciality Švédskej a Indickej kuchyne. Na Hlavnom pódiu ponúkajú košické reštaurácie letné dezerty, prepelice z Malej Idy, jedlá k pivu, moderné slovenské recepty a recepty z kačacieho mäsa a rýb. Okrem hudobného sprievodného programu zaujmú aj aktivity so štvornohými miláčikmi ako dogdancing, súťaž agility či ukážka terénnych záprahov. Najmenších pobaví detský sprievodný program.
[ad][/ad]Foto: Iveta Vaculová, Tomáš Hrivňák
(TOH)
Odporúčané články
Mesto Košice má veľkú príležitosť získať prestížne ocenenie Stavba roka 2025. Na cenu verejnosti v tejto súťaži sú nominované dve moderné košické športoviská. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku – Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice vznikol za takmer 20 miliónov eur z bývalej Mestskej krytej plavárne.
Tak ako všetky letiská na svete, aj letisko Košice v poslednú marcovú nedeľu uvedie do platnosti letný letový poriadok. Pre východné Slovensko to znamená rekordný počet až dvanásť pravidelných liniek, dve úplne nové destinácie, ako aj viac letov na populárnych spojeniach do Bratislavy, Prahy, či Zadaru.
Severná Kórea v sobotu 14. marca odpálila približne desať neidentifikovaných balistických rakiet smerom k Japonskému moru. Štarty zaznamenali armády v regióne vrátane ozbrojených síl Južnej Kórey a ministerstva obrany Japonska.