Hasičov v teplárni rozpustili
Závodný hasičský zbor v Teplárni Košice (TEKO) je definitívne minulosťou. Z jeho dvadsiatich štyroch členov ukončia pracovný pomer s trinástimi ľuďmi.
Závodný hasičský zbor bol zrušený rozhodnutím Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach zo dňa 22. decembra 2017.
[ad][/ad]Právoplatnosť nadobudlo 29. deembra 2017. „Organizačné zmeny vyplývajúce zo zrušenia Závodného hasičského zboru budú realizované v priebehu januára,“ povedal Ladislav Koch, generálny riaditeľ TEKO.
Zbor tvorilo 24 hasičov, piati z nich ostanú zamestnaní v spoločnosti a budú vykonávať činnosti spojené so starostlivosťou o protipožiarne zariadenia. Ďalší piati prijali ponuku zamestnávateľa a obsadili existujúce voľné pracovné pozície vo výrobe a údržbe. Jeden zamestnanecký pomer skončil uplynutím dohodnutej doby.

Výpoveď z organizačných dôvodov
„S ostatnými trinástimi zamestnancami bude pracovný pomer ukončený z organizačných dôvodov v zmysle platných právnych a vnútropodnikových predpisov,“ upresnil Koch, podľa ktorého bude ochrana pred požiarmi v spoločnosti plne zabezpečená aj po zrušení závodného hasičského útvaru.
„V roku 2017 Tepláreň úspešne realizovala opatrenia, ktorých výsledkom boli významné pozitívne zmeny v protipožiarnej ochrane objektov, na základe ktorých bola vypracovaná nová analýza nebezpečenstva vzniku požiaru v TEKO,“ pokračuje Koch.
Rozpustenie závodných hasičov podnik zdôvodnil práve touto analýzou. V jej závere sa konštatuje, že „TEKO vo svojich priestoroch na ochranu svojich zamestnancov a svojho majetku nemusí prevádzkovať hasičskú jednotku“.
Odporúčané články
Prvý decembrový deň úderom sedemnástej hodiny štartuje rozsvietením vianočného stromčeka a výzdoby pri súsoší Immaculata na Hlavnej ulici program 31. ročníka Košických rozprávkových Vianoc.
Študenti SOŠ beauty služieb v Košiciach už piaty rok pripravujú pre seniorov Domu pokojnej staroby A. F. Colbrieho Vianočný beauty deň. Potešili ich nielen skrášľovaním, ale aj milým slovom a úsmevom.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje na výluku električiek na rýchlodráhe. Potrvá od soboty 22. novembra do nedele 30. novembra 2025. Dôvodom výluky električkovej dopravy na rýchlodráhe je servisná údržba.