Heger požiadal susedné krajiny o pomoc v zdravotníctve
Na dnešnom rokovaní, ktoré sa konalo v Košiciach v hoteli Bankov, požiadal premiér Slovenskej republiky Eduard Heger predstaviteľov Vyšehradskej štvorky o pomoc v prípade, že bude Slovensko od decembra potrebovať lekárov.

“Dnes som požiadal o pomoc v otázke zdravotníctva v prípade ak by sme potrebovali lekárov. Som vďačný, že kolegovia deklarovali pomôcť,” uviedol na tlačovom brífingu Eduard Heger. Zároveň dodal, že sa o konkrétnych číslach rozprávať nevedeli, avšak v prípade potreby hospitalizácie slovenských pacientov sú schopní poskytnúť v pohraničných nemocniciach pomoc.
Okrem pomoci v zdravotníctve sa na dnešnom sumite premiéri zhodli aj na dôležitosti V4. Na rokovaní sa dohodli, že budú naďalej spolupracovať a hľadať témy, ktoré tieto krajiny spájajú. Medzi hlavné témy patrila vojna na Ukrajine, energetická ale aj migračná kríza, ktoré ovplyvňujú aj Slovensko. Témou rokovaní bol aj vstup Švédska a Fínska do NATO, pričom sa apelovalo najmä na maďarského premiéra Orbána.
Zdroj: VT/ZL
Odporúčané články

Táto udalosť sa síce našťastie nestala, no minulý piatok bola predmetom komplexného cvičenia Letisko 2025 Košice, na ktorom sa zúčastnilo aj vedenie a zamestnanci referátu civilnej ochrany, BOZP a požiarnej ochrany mesta Košice.

Prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka na dnešnom tlačovom brífingu ubezpečili verejnosť, že slovenské mlieko a mliečne výrobky dodávané do obchodnej siete sú bezpečné a spĺňajú vysoké štandardy kvality a zdravotnej nezávadnosti.

Spoločnosť Dekort sa zapojila do OVS na dlhodobý prenájom OC Čingov s podmienkou kompletnej rekonštrukcie, ktorú vyhlásila mestská časť Nad Jazerom v októbri 2024.