Hrádza na Laborci je stabilizovaná
Hrádza na rieke Laborec pri obci Vojany v okrese Michalovce je stabilizovaná, nie je dôvod na otváranie poldra Beša. Pre TASR to potvrdil hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák.
Ako uviedol, na hrádzi, ktorú zabezpečovali počas pondelka (25. 1.) a v noci, aktuálne nie sú pozorované žiadne priesaky. Stavbu hrádze však bude treba opraviť
„Plánované pracovné stretnutie správcu a zástupcu zhotoviteľa stavby určí spôsob opravy hrádze, ktorá bude realizovaná, keď to situácia dovolí,“ priblížil.
[ad][/ad]Narušenie a oprava hrádze
Hrádzu na Laborci narušil zhotoviteľ plynovodu. Podľa slov Kataríny Križanovej z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru k nej boli hasiči z Veľkých Kapušian privolaní už v nedeľu 24. januára v noci.
Na sanácii narušenej stavby sa podieľali aj hasiči z Michaloviec a členovia dobrovoľných hasičských zborov z obcí Vojany a Malčice.
„V najnižšie položenej oblasti, kde hrozilo vybreženie rieky, vytvorili pomocou vriec s pieskom dočasnú hrádzu s dĺžkou cca 30 metrov, aby nedošlo k ohrozenie obce,“ doplnila.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí s pripomienkami schválila návrh Akčného plánu zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy na Slovensku, ktorý na rokovanie predložil minister dopravy. Súčasťou uznesenia je séria úloh súvisiacich s prípravou a realizáciou projektov európskeho vlakového zabezpečovacieho systému ETCS a s povoľovaním modernizačných stavieb financovaných z Programu Slovensko a európskeho nástroja CEF.
Ukrajina očakáva, že v roku 2026 dostane 40 až 45 miliárd eur zo zmrazených ruských aktív v celkovej sume 210 miliárd eur. Ako referuje web Espreso TV, na utorňajšej tlačovej konferencii to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Invalidná dôchodkyňa Zlatica Labancová sa po smrti manželka a dcéry stará o dve vnúčatá a svoju ďalšiu postihnutú dcéru. Aj napriek problémom urobila všetko preto, aby vnúčatá neskončili v detskom domove. Doposiaľ bývali v unimobunke v zariadení Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach, kde si kúrili drevom.