Konár namiesto poklopu chráni ľudí pred pádom do kanála
Bezpečnosť chodcov aj vodičov v Košiciach ohrozujú chýbajúce kanalizačné kryty. Najmä tie zo železa lákajú zlodejov. Aj napriek tomu, že ich mesto častokrát privára, dlhoprstí si nájdu spôsob, ako ich vybrať.
Na chýbajúci kanalizačný kryt nás upozornil aj náš čitateľ. Niekto sa teraz zameral na okolie blšáka, kde je menší pohyb ľudí. Aby do diery po poklope nikto nespadol, označili ju konárikmi.
,,Na uvedenom mieste ide o chýbajúcu mrežu na uličnom dažďovom vpuste,“ informovala nás Adriana Marušinová z agentúry Penelopa, ktorá je PR zástupcom Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti. Toto miesto však majú v správe nie vodárne, ale Mesto Košice. To už o probléme vie a prisľúbilo nápravu. „Mesto zabezpečí osadenie odcudzenej mreže,“ povedala hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.
Sedem za jednu noc
Cena kanalizačných poklopov sa pohybuje od 50 do približne 350 eur. Jeden železný kryt váži aj 50 kilogramov, pre zlodejov sú preto veľkým lákadlom. V Košiciach bol najkurióznejším prípad spred troch rokov, kedy za jednu noc zmizlo na Austrálskej triede sedem poklopov.
Odkryté šachty sú nebezpečné, ak si ich nevšimnete, môže dôjsť k úrazu. Chýbajúci poklop by ste mali ohlásiť na polícii alebo na magistráte.
Foto: Štefan Čaplovič
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Listy miznú, poukazy strácajú význam a pobočky navštevuje každý rok menej ľudí. Záujem o služby, ktoré pošte dlhodobo prinášali najväčšie príjmy, medziročne klesá v miliónoch kusoch. Slovenská pošta preto reaguje na digitalizáciu presúvaním kapacít aj zdrojov tam, kde ich dnes zákazníci skutočne využívajú. Tichá transformácia poštového trhu znamená pre Slovenskú poštu opatrenia na zachovanie ekonomickej udržateľnosti a dostupnosti poštových služieb.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.