Koronavírus na Slovensku. Pribudlo 1 771 nakazených a ďalšie úmrtia
Na Slovensku v piatok (13. 11.) pribudlo 1 771 nakazených novým koronavírusom z 10 742 testov. Pribudlo aj 19 úmrtí. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2 585 ľudí.
Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.
[ad][/ad]Ako priblížilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, najviac pozitívne testovaných bolo v Prešovskom kraji (395). Po ňom nasledujú Trenčiansky kraj (308), Trnavský (219), Nitriansky (210), Košický (207), Žilinský (181), Banskobystrický (157) a Bratislavský (94). Je medzi nimi 826 mužov a 945 žien.
V nemocniciach je hospitalizovaných 1 743 pacientov, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 1 474 ľudí. Na JIS je 108 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 117 osôb.
Celkový počet ukončených laboratórnych testov na Slovensku je doteraz 960 049; pozitívne testovaných bolo doteraz 85 567 osôb.
Ochoreniu COVID-19 podľahlo na Slovensku už 510 pacientov.
1 771 … od 9. októbra sme nemali tak “dobrý” piatok. ĎAKUJEM 3 625 332 KRÁT👏 … vlastne, nech som spravodlivý – VĎAKA…
Uverejnil používateľ Igor Matovic Sobota 14. novembra 2020
(TASR)
Odporúčané články
Skauti a skautky, ktorí ho každý rok prinášajú na Slovensko, ho v stredu 17. decembra priniesli na košický magistrát.
Jedáleň Vojvodská v Košiciach sa aj tento rok stala miestom solidarity a spolupráce. V rámci tradičného Vianočného varenia pre seniorov sa podarilo pripraviť, vydať a distribuovať minimálne 1 600 porcií vianočného menu pre osamelo žijúcich a imobilných seniorov z celého mesta.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od obnovy úpravne vody v Stakčíne po výhru dvoch Košičaniek na svetovom šampionáte v kickboxe. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.