Koronavírus na Slovensku. V piatok pribudlo 2 070 prípadov, počet obetí sa zvýšil o 24
Na Slovensku v piatok (4. 12.) pribudlo 2 070 nakazených novým koronavírusom, identifikovali ich z 12 670 vykonaných testov. Počet obetí stúpol o 24. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2 814 pacientov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.
„Najviac pozitívne testovaných bolo v Prešovskom kraji (352), nasleduje Banskobystrický kraj (339), Trenčiansky (253), Trnavský (242), Nitriansky (232), Žilinský (228), Košický (224) a Bratislavský (200). Je medzi nimi 954 mužov a 1 116 žien,“ priblížilo Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti.
[ad][/ad]Na JIS leží 121 pacientov
V nemocniciach je hospitalizovaných 1891 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 1711 ľudí. Na JIS je 121 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 126 osôb. Celkový počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 na Slovensku vzrástol na 981.
Doteraz sa na Slovensku vykonalo celkovo 1 127 916 PCR testov, pričom pozitívne testovaných bolo 115 462 osôb. Celkovo sa z ochorenia zotavilo 79 956 ľudí.
V piatok pribudlo tiež 822 pozitívne testovaných antigénovými testami z 21 765 testov.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od obnovy úpravne vody v Stakčíne po výhru dvoch Košičaniek na svetovom šampionáte v kickboxe. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Fluktuácia zamestnancov na Slovensku dosahuje v súčasnosti rekordné hodnoty, pričom priemerná ročná miera odchodov sa pohybuje medzi 14 až 16 %, zatiaľ čo za zdravú sa považuje 5 až 7 %. Podľa Asociácie personálnych agentúr Slovenska (APAS) za týmto trendom stojí kombinácia rýchlejšieho životného tempa, vyšších očakávaní od práce a lepšej dostupnosti pracovných príležitostí.
Pre našich čitateľov prinášame rozhovor s dvomi bronzovými šampiónkami, ktoré sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach svetových pohárov a iných súťaží v disciplíne kickbox. Košičanky Alexandra Filipová a Lucia Cmárová súťažili nedávno v Abú Zabí v rôznych váhových kategóriách. V rozhovore sa dočítate aj to, akým ďalším športom sa venujú.