Košičan Žarnay zvažuje odchod z OĽaNO
Odchod bývalého učiteľa Ota Žarnaya z poslaneckého klubu Igora Matoviča v Národnej rade je na spadnutie. Dôvodom sú úvahy o transformácii OĽaNO na konzervatívne hnutie.
Zmeny, ktoré čakajú hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) definoval v januárovom rozhovore pre portál postoj.sk líder hnutia I. Matovič.
„Stojíme pred rozhodnutím, či máme ostať protikorupčno-odborným hnutím, ktoré sa vôbec nebude pozerať na to, či je niekto liberál alebo konzervatívec,” povedal. Dodáva, že je možné, že sa vyprofilujú ako sociálni konzervatívci. „Blíži sa čas, keď na to budeme musieť dať odpoveď,” dodal.
Príklon k Beblavému?
Práve táto ideologická orientácia prekáža košickému zástupcovi v parlamente O. Žarnayovi. Mal by sa preto rozhodovať o tom, či klub opustí. Na odchode s ním je tiež Viera Dubačová. Po prípadnom odchode by sa mali pridať ku skupine nezaradených poslancov okolo Miroslava Beblavého.
Žarnay do našej uzávierky odchod nepotvrdil. Včera podvečer odpísal, že o tom v klube stále rokujú a je možné, že v OĽaNO zostane.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Mesto ponúka svojim dlžníkom zbaviť sa dlhov, pričom do konca roka okrem dlžnej sumy zaplatia pokutu iba 5 eur. V priebehu tohto roka prišlo s viacerými zmenami týkajúcimi sa daní a miestnych poplatkov. V uplynulých mesiacoch začalo s využívaním moderných technológií, smart riešení a automatizovaným prístupom k databázam z Registra fyzických osôb, ktoré doposiaľ nemalo k dispozícii. Tieto nástroje mu umožnili efektívnejšie identifikovať obyvateľov, ktorí si neplnili svoju povinnosť a vyhýbali sa plateniu miestnych daní a poplatkov.
Už od pondelka 24. novembra prebiehajú v Abú Zabí majstrovstvá sveta v kickboxe dospelých pod hlavičkou známej organizácie WAKO. Za Slovensko bojovali aj dve ženy, jedna z nich je členkou našej redakcie.