Košičania pozor! Nezabudnite si prestaviť svoje hodinky
Máme tu jeseň, ktorá sa nám každoročne spája vo viacerých krajinách, vrátane Slovenska, so zmenou času. Ten sa mení z letného na zimný. Kedy sa máme pripraviť na zmenu času?
Tento rok nás zmena času čaká zo soboty 30. 10. na nedeľu 31. 10. V praxi to znamená, že si čas z 03:00 hod. presunieme o hodinu späť, t. j. na 02:00 hod. To predstavuje dobrú správu pre všetkých milovníkov spánku, keďže si v túto noc pospia o hodinu dlhšie.
Európska únia problematiku zmeny času v minulosti už riešila, avšak pandémia koronavírusu definitívne rozhodnutie oddialila, preto musíte aj v tomto roku rátať s prestavovaním hodiniek.
Opätovná zmena času na letný nás čaká v poslednom marcovom víkende, teda 27. 3. 2022 z 02:00 hod. na 03:00 hod.
(vu)
Odporúčané články
Koncom novembra zverejnil magistrát na svojej sociálnej sieti informáciu o celoslovenskom ocenení, ktoré dostalo dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ za úpravu zanedbaného parku nad sladovňou. Boli sme sa preto pozrieť na historický evanjelický cintorín na Žriedlovej ulici za Starou sladovňou aj my.
Rozsvietením vianočného stromčeka na Hlavnej ulici pri Immaculate a otvorením trhov sa začala v Košiciach šíriť sviatočná atmosféra. Pýtali sme sa preto Košičanov, aký rozpočet majú pripravený na kúpu vianočných darčekov.
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.