Košičania sa môžu opäť pokochať pohľadom na svoje mesto
Od včerajšieho rána (10. 8.) je opäť možné vchádzať do lesov v Košiciach. Podmienkou však naďalej ostáva, aby sa ľudia prechádzajúci po lese držali zásadne turistických či cyklistických trás.
Rovnako tak je aj naďalej zakázané v lesoch fajčiť či zakladať a používať otvorený oheň. Zakázané je aj kladenie ohňa, a to aj vrátane vyhradených ohnísk v prímestskom prírodnom prostredí. Naďalej platí aj zákaz vypaľovať porasty, byliny, kríky a stromy a spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve.
Z dôvodu, že Okresný úrad Košice upravil vyhlásenie, ktoré informovalo verejnosť o zákaze vstupu do lesov v rámci okresov Košice I.-IV, si milovníci prírody budú môcť opäť vychutnať pohľad na krásne Košice.
Ako informovali Mestské lesy na sociálnej sieti, od včera (10. 8.) je Vyhliadková veža opäť sprístupnená širokej verejnosti.
Aktuálne je vyhliadková veža podľa dostupných informácií otvorená denne od utorka do nedele, v časoch od 10:00 do 18:00, v nedeľu až do siedmej hodiny. Aktuálny cenník nájdete TU.
(jl)
Odporúčané články
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od spustenia leteckej linky medzi Košicami a Bratislavou po ohlásenie kandidatúry Ladislava Lörinca na prímátora. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Akademická únia v Oxforde (AUO) a Európske obchodné zhromaždenie v Oxforde (Spojené kráľovstvo) je inštitúcia s viac ako 25-ročnými skúsenosťami s oceňovaním vynikajúcich podnikov a lídrov zo 74 krajín.
Prinášame prehľad kontaktov a informácie o dostupnosti zariadení opatrovateľskej služby a zariadení pre seniorov, ktoré zriaďuje mesto, mestské časti a kraj. V prípade, ak senior potrebuje pomoc a čaká v poradovníku príliš dlho, existujú aj možnosti domácej opatrovateľskej služby či monitorovanie a signalizácia potreby pomoci.


Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)