Košice Región Turizmus ponúka okolo 250 virtuálnych prehliadok
Spolu do 250 turistických atrakcií prevažne v Košickom samosprávnom kraji vrátane pamiatok UNESCO si možno pozrieť prostredníctvom virtuálnych prehliadok krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT).
Ako uviedla jej výkonná riaditeľka Lenka Vargová Jurková, zareagovali tým na aktuálnu situáciu súvisiacu s novým koronavírusom.
„Virtuálne prehliadky sú pri webe www.unesconadosah.sk sprístupnené pre všetky lokality s výnimkou jednej jaskyne. Ďalšie virtuálne prehliadky nájdu používatelia webu www.kosiceregion.com pri jednotlivých bodoch záujmu – pridali sme ich celkom 229,“ spresnila s tým, že v prípade pamiatok UNESCO sa zameriavajú na tie, ktoré sú od Košíc dostupné autom do 100 minút. Patria medzi ne aj niektoré v Prešovskom kraji.
[ad][/ad]Slúžiť môžu aj na vzdelávanie
Aktuálne pracujú na tom, aby sa funkcionalita virtuálnych prehliadok dostala aj do mobilnej aplikácie Košice Región. Ako pripomenula, virtuálna prehliadka nenahradí živý zážitok. „Preto dúfame, že tento nástroj bude správnym navnadením a inšpiráciou k neskoršej osobnej návšteve, čo pomôže domácemu cestovnému ruchu,“ povedala Vargová Jurková.
Podľa jej slov môžu virtuálne prehliadky poslúžiť aj pri vzdelávaní. Od spustenia tejto funkcie na webe www.unesconadosah.sk je najnavštevovanejšou Dobšinská ľadová jaskyňa, ďalej Spišský hrad či Jasovská jaskyňa. KRT pripravuje atraktívnejšie podanie virtuálnych prehliadok aj menej známych miest. Na webovej stránke KRT tiež pripravili vyfarbovaciu náučnú mapu, ktorá má po vytlačení a zložení rozmery 40 krát 90 centimetrov.
„Mapa skĺbi jednak tvorivú činnosť pri vyfarbovaní s učením sa a poznávaním zaujímavých, často nie úplne najznámejších miest Košického kraja,“ dodala.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Život Matúša Kotľára (40) sa dramaticky zmenil po narodení druhého dieťaťa. Jeho partnerka trpela na ťažkú popôrodnú psychózu a rodinu opustila. Matúš sa tak stal otcom samoživiteľom. Deti musel často brávať so sebou do práce na poľnohospodárske družstvo, pretože ich nemal u koho nechať. Doteraz žili v sociálnom zariadení vo Varhaňovciach, ktoré rodine nedokázalo ponúknuť priestor na skutočný rozvoj. Deti vyrastali v segregovanom školskom prostredí, ktoré im neposkytovalo dostatočné podmienky pre plnohodnotný vzdelávací a sociálny rozvoj a otec mal v odľahlej lokalite obmedzené možnosti nájsť si stabilnú prácu.
Po zimnej prestávke sa v „esíčku“ na Kavečianskej ceste opätovne začínajú stavebné práce v rámci modernizácie a rozšírenia 400-metrového úseku medzi strelnicou na Podhradovej a Vyhliadkovou vežou, ktorý je v havarijnom stave. V utorok dôjde na tomto úseku k zmene organizácie dopravy.
Úvodnou diskusiou na tému obnovy legendárneho košického Kina Družba a jeho plánovanej premeny na moderné kultúrne centrum, sa včera v priestoroch obchodného centra Aupark začalo interaktívne podujatie „Mesto v meste“.