Košické základné školy v týchto dňoch vyučujú prevažne cez internet
Žiaci košických základných škôl (ZŠ) sa v súčasnosti vzdelávajú väčšinou elektronicky. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke s tým, že žiaci od svojich vyučujúcich dostávajú prostredníctvom emailu rôzne učebné alebo testovacie materiály, s deťmi komunikujú aj cez sociálne siete.
V prípade, že žiaci doma nemajú k dispozícii internet, vyučujúci ich kontaktujú telefonicky alebo cez SMS správy.
„Učitelia momentálne zadávajú denne úlohy z jednotlivých predmetov podľa rozvrhu. Zo škôl máme každý deň spätnú väzbu o tom, ako prebieha výučba,“ uviedla viceprimátorka Lucia Gurbáľová. Ako magistrát uvádza, učitelia okrem iného z domu pripravujú učebné materiály, prezentácie, cvičenia, testy či kontrolujú domáce úlohy.
[ad][/ad]Vzdelávanie na dobrej úrovni
Jedna zo základných umeleckých škôl napríklad odporučila učiteľom, aby sa spojili s rodičmi a prekonzultovali nácvik skladieb cez rôzne komunikačné aplikácie. Nahrávky následne posielajú svojim vyučujúcim a tí im môžu dať spätnú väzbu.
„Informácie sa dajú získať aj prostredníctvom sociálnych sietí cez jednotlivé skupiny, ktoré si vytvorili triedni učitelia so svojimi triedami. Aj riaditelia škôl pravidelne komunikujú a zadávajú úlohy vedúcim metodických orgánov a tí potom ďalej učiteľom,“ povedala Gurbáľová. Podľa jej slov je vzdelávací proces v týchto doteraz nepoznaných formách na veľmi dobrej úrovni.
V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice je 34 základných škôl. V rámci preventívnych opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu sa na väčšine z nich nevyučuje od 13. marca, niekde udelili riaditelia voľno už začiatkom uplynulého týždňa. Mesto na svojej stránke zverejnilo aj niekoľko webových zdrojov pre školákov a ich rodičov.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Severná Kórea v sobotu 14. marca odpálila približne desať neidentifikovaných balistických rakiet smerom k Japonskému moru. Štarty zaznamenali armády v regióne vrátane ozbrojených síl Južnej Kórey a ministerstva obrany Japonska.
Rezidentské parkovanie sa na sídlisku KVP od 1. marca nezavedie. Poslanci mestského zastupiteľstva svojim hlasovaním vyšli v ústrety petícii 1600 obyvateľov a ďalších nespokojných občanov, ktorí spochybnili pripravenosť mestskej časti spustiť nový systém. Pre tých, ktorí si už rezidentské karty na sídlisku KVP zakúpili, pripravuje Mesto Košice možnosť vrátenia peňazí alebo posunutia začiatku platnosti karty na nový termín.
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.