Košickí lovci lietadiel majú smolu
Lovci záberov lietadiel majú na košickom letisku smolu. Musia si odlety a prílety náročne fotografovať cez plot. V Bratislave im vyšli v ústrety a do oplotenia namontovali 25 priezorov.
Otvory majú zlepšiť podmienky na fotografovanie a zároveň prispieť k zníženiu počtu prípadov poškodzovania plota letiska. „Keďže plot letiska je vysoký viac ako dva metre, neraz sme používali aj rebríky. Priezory nám, ale aj širokej verejnosti, teraz fotenie uľahčujú,“ zdôvodnil ich osadenie Juraj Ondruš, predseda Občianskeho združenia Airliners.sk, ktoré združuje fanúšikov fotografovania lietadiel.
[ad][/ad]Letisko Košice zatiaľ nad podobnou iniciatívou neuvažuje. „Nestretli sme sa s takouto požiadavkou,“ uviedol hovorca letiska Juraj Toth. Doplnil, že poškodené pletivo občas musia opraviť, ale je to skôr spôsobené divou zverou.
Ani združenie Airliners.sk neplánuje takúto aktivitu v Košiciach. „Nebránime sa ale ,expanzii‘. Všetko záleží na podpore zo strany letiska. Momentálne nemáme nadviazanú žiadnu formu spolupráce,“ konštatoval J. Ondruš.
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.