Matovič aj naďalej ostáva ministrom financií
Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič zostáva aj naďalej ministrom financií. Poslanci Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) v parlamente neuspeli s návrhom na jeho odvolanie.
Za vyslovenie nedôvery ministrovi financií dnes hlasovalo 73 poslancov, proti bolo 45 poslancov a 5 zákonodarcov sa hlasovania zdržalo.
Na odvolanie bolo potrebných aspoň 76 hlasov. Na zosadenie Igora Matoviča z postu ministra financií tak chýbali tri hlasy.
Zdroj: SITA, qq, su
Odporúčané články
Počet pacientov vyžadujúcich dialýzu na Slovensku opäť stúpol. Najnovšie údaje Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) ukazujú, že v roku 2024 bolo na pravidelnej dialyzačnej liečbe 4 445 ľudí, čo predstavuje nárast o 2,7 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.
Očakávané vynovenie budovy Komunitného centra mestskej časti Košice-Západ na Laboreckej 2 je konečne realitou. V piatok 5. decembra 2025 si stavbu prebrali zástupcovia vysúťaženého zhotoviteľa – prešovskej firmy PEhAES. Odovzdávania staveniska sa zúčastnili za mestskú časť Marcel Vrchota, jeho zástupca Peter Huba, viacerí miestni poslanci a odborní pracovníci tunajšieho úradu.
Verejné korčuľovanie v Košiciach začína svoju zimnú sezónu a na výber je v meste hneď niekoľko možností. Prinášame prehľad, kde si môžete obuť korčule – či už hľadáte romantické klzisko pod holým nebom (Alejová, Mestský park), alebo preferujete krytú arénu. V článku prinášame rozpis platný na túto zimnú sezónu.