Mesto vyženie vozový park podnikateľa z Piešťanskej
Podnikateľ si autá amerických značiek bude musieť z Piešťanskej preparkovať. Mestská časť plánuje v lokalite osadiť dopravnú značku.
Problémom hromadného parkovania jedenástich vozidiel, ktoré majú jedného vlastníka, košického podnikateľa Tibora Fabiána, sa zaoberá mestská časť Západ. Jej starosta Ján Jakubov (Smer) uviedol, že na približne desať odstavených áut na verejnom priestranstve upozornil mestskú políciu.
Zástupcovia mestskej časti mali tiež niekoľko rokovaní s pracovníkmi referátu dopravy Magistrátu mesta Košice, mestskej aj štátnej polície.
[ad][/ad]Asi len dve hodiny
„Rozhodlo sa, že referát dopravy mesta v danej oblasti osadí dopravnú značku, ktorá obmedzí parkovanie vozidiel na určitú dobu,“ povedal Jakubov. Státia áut pravdepodobne povolia na dve hodiny.
„Len čo tam budú parkovať vozidlá dlhšie ako je povolený interval, môže polícia zasiahnuť. Predpokladám, že značka bude osadená v najbližších dňoch či týždňoch,“ doplnil starosta.


Kompetencia správcu
Dodal, že podnikateľ neobmedzuje ľudí pri parkovaní, keďže v okolí sú rodinné domy s garážami. „Pravdepodobne aj preto si vybral túto lokalitu, keďže je to najmenej citeľné zo strany ľudí,“ hovorí.
Problém na sídlisku Terasa musí vyriešiť samospráva aj podľa ministerstva vnútra. Tvrdí, že je potrebné len vyhradiť a vyznačiť parkovisko podľa zákona o cestnej doprave.
Zákon nerobí rozdiely
„Zákon totiž nerozlišuje parkovanie podnikateľov či živnostníkov od iných účastníkov cestnej premávky,“ informoval Martin Wäldl z oddelenia komunikácie policajného prezídia. Trvá na tom, že problém neukazuje nedostatok legislatívy.
„Je v kompetencii správcu komunikácie – parkoviska, akou organizáciou dopravy rozhodne, pre koho má byť parkovisko určené použitím príslušných dopravných značiek a zariadení,“ povedal.
Ako pribúdali parkovacie miesta na Terase
- 2012: 31 miest na Luníku I na Poľovníckej ulici za 49-tisíc eur.
- 2014 a 2015: 87 miest na Šafárikovej triede, Sokolovskej, Mikovíniho, Rožňavskej a Lesníckej za 95-tisíc eur.
- 2016: 101 miest na uliciach Považská, Kežmarská a Slobody za 130-tisíc eur.(PS)
Odporúčané články
Práce na výstavbe polyfunkčného objektu na Námestí osloboditeľov zdržal archeologický výskum. Trval od začiatku mája do polovice júna tohto roka. Na základe rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu Košice skúmal tím archeológov Fakulty umení TU pod vedením Mgr. Rastislava Rusnáka, PhD. pozostatky sídelných stôp a múrov citadely medzi Claudiiným a Leopoldovým bastiónom.
Pre našich čitateľov prinášame rozhovor s dvomi bronzovými šampiónkami, ktoré sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach svetových pohárov a iných súťaží v disciplíne kickbox. Košičanky Alexandra Filipová a Lucia Cmárová súťažili nedávno v Abú Zabí v rôznych váhových kategóriách. V rozhovore sa dočítate aj to, akým ďalším športom sa venujú.
Košickí hasiči v stredu zasahovali pri dopravnej nehode na Prešovskej ceste, pri ktorej bolo účastné aj vozidlo prevážajúce škôlkarské deti. Podľa informácií Hasičského a záchranného zboru sa pri incidente zranili štyri deti a jedna dospelá osoba.