Mestské kúpalisko Rumanova začne letnú sezónu v piatok

Kúpalisko Rumanova v Košiciach otvoria v piatok (18. 6.), kúpalisko Červená hviezda spustí tohtoročnú letnú sezónu o týždeň nato. Pre TASR to potvrdil námestník riaditeľa pre ekonomiku mestského podniku Tepelné hospodárstvo (TEHO) Štefan Ferencz. Kapacita kúpalísk bude zatiaľ obmedzená, mení sa aj cenník. Tretie mestské kúpalisko Triton zostáva mimo prevádzky aj tento rok.
Ako Ferencz pripomenul, Košice patria podľa aktuálne platného COVID automatu medzi tzv. žlté okresy. „Pre všetky kúpaliská v správe TEHO to znamená, že na nich môže byť do 27. júna maximálne 50 percent z ich kapacity 1200 návštevníkov,“ uviedol s tým, že počty návštevníkov sleduje turniketový systém. Ak by sa Košice dostali medzi tzv. zelené okresy, obmedzenia v súvislosti s kapacitou kúpalísk by už neboli v platnosti. „Ďalšie obmedzenia nie sú, máme iba prijaté opatrenia týkajúce sa zvýšenej miery dezinfekcie priestorov, rúk, úpravy vody v bazénoch či znefunkčnení pitných fontánok resp. sušičov vlasov,“ doplnil.
Čo sa týka cien, vstupné vzrástlo v priemere o 79 centov na kúpalisku Rumanova a na Červenej hviezde je to 1,08 eura. Do vstupného sa podľa jeho slov čiastočne premietol rast vstupných nákladov, a to najmä energií a minimálnej mzdy za posledné roky. „TEHO zároveň zaviedlo systém zliav pre rodiny ako aj online nákup lístkov, ktoré z veľkej časti eliminujú dopady na tieto skupiny návštevníkov,“ doplnil.
Informácie o aktuálnej kapacite, teplote vody či počasí zverejňujú aj na webových stránkach týchto kúpalísk, ponúkajú tiež online stream z vybraných kamier.
Zdroj: (TASR, sem ima)
Odporúčané články

Jeseň života môže byť občas osamelým obdobím. Pre našich seniorov je dôležité, aby toto obdobie prežili šťastne a v spoločnosti iných ľudí. Do redakcie nám napísal čitateľ, ktorý sa pýtal, kde by sa jeho postarší sused mohol zoznámiť s rovesníkmi práve preto, aby nebol sám. V tomto článku sme pre vás pripravili informácie o možnostiach pre seniorov dostupných v Košiciach.

Ako na sociálnej sieti informoval starosta mestskej časti Košíc Sídlisko KVP Ladislav Lörinc, nedávno prišlo zásadné rozhodnutie. Starosta pripomenul, že začiatkom roka 2024 bola na Sídlisku KVP existenčná situácia, keď hrozilo zatvorenie úradu, obmedzenie služieb pre obyvateľov či výpadky platieb.

Informuje o tom mesto Košice. Ako uviedlo, premiérové podujatie v rámci Košického kultúrneho a športového leta so zameraním na psie športy a výcvik sa začne v piatok 18. júla o 16:00, na ihrisku Playko v Mestskom parku.