Šutyho futbalový tím si zmeral sily s tímom zo Zálužíc
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a jeho politickí kolegovia spoznávajú detailne Košický samosprávny kraj (KSK), kde sa stretávajú s občanmi jednotlivých miest, riešia ich problémy, sťažnosti, ale aj nápady, ako zlepšiť život v regióne. Ich kroky budeme pre vás sledovať minútu po minúte.

NEDEĽA, 17:50 ZÁLUŽICE: Po zápase darovali ministri Matúš Šutaj Eštok a Erik Tomáš šeky v hodnote 300 eur mladým futbalovým talentom, Lukášovi a Simone zo Zálužic. Diváci v hľadisku si pre zmenu odniesli futbalové lopty a brankár Zálužic si sa svoj výkon vyslúžil rukavice Matúša Šutaja Eštoka.
Galéria



NEDEĽA, 17:40 ZÁLUŽICE: Zápas sa skončil výsledkom 12-9 pre Šutyho tím. Domáce mužstvo v závere stiahlo výrazný náskok tímu Šuty avšak na víťazstvo to nestačilo. Obe mužstvá hrali s vypätím všetkých síl a vytvorili príjemný futbalový zážitok pre divákov.
NEDEĽA, 17:00 ZÁLUŽICE: Po prvom poločase vedie tím Šuty nad domácim mužstvom 5-2. Presadil sa aj kapitán Matúš Šutaj Eštok.
Galéria



NEDEĽA,16:30 ZÁLUŽICE: Minister vnútra Šutaj Eštok a jeho kolegovia sa dostavili do Zálužic, kde ich privítali miestni obyvatelia potleskom. Zároveň zostavili futbalový tím s názvom tím Šuty, ktorý sa postaví proti domácemu mužstvu Zálužic.
NEDEĽA, 14:00 SOBRANECKÉ KÚPELE: V rámci cesty po Košickom kraji zavítal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok spoločne s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Erikom Tomášom do Sobraneckých kúpeľov, kde sa konajú Furmanské preteky. Po stretnutiach a diskusiach s návštevníkmi stihli ministri ochutnať aj miestny guláš. Na pódiu pozdravil ministra vnútra aj Ladislav Lörinc a primator mesta Sobrance Ján Sklár. „Som veľmi rád, že si stále pripomínate tradície na ktorých Slovensko stojí. My sa tu spolu s Erikom Tomášom cítime ako doma a pokiaľ máte niečo na srdci, čo by ste nám chceli povedať, kľudne nás našou prechádzkou zastavte. Ide nám totiž o to, aby sa na Slovensku ľuďom žilo lepšie a na to potrebujeme aj vás a vaše rady,“ povedal vo svojom príhovore Matúš Šutaj Eštok.
Galéria



NEDEĽA, 11:30 VINNÉ: Po plážovom volejbale si minister vnútra Šutaj Eštok vyskúšal na Vinianskom jazere aj wakeboarding.
Galéria



NEDEĽA, 9:50 VINNÉ: Minister prišiel na Vinianske jazero kde si jeho tím zahrá plážový volejbal.
Galéria



SOBOTA, 18:30 SEČOVCE: Šutaj Eštok priniesol sečovským futbalistom dar v podobe futbalových lôpt, ktoré zabezpečil poslanec NR SR Igor Šimko. Do Sečoviec prišli aj ďalší ministri Tomáš, Drucker a Saková, zastupujúci predseda NR SR Peter Žiga a štátny tajomník Michal Kaliňák. Minister Eštok prisľúbil vo svojom príhovore spoluprácu a pomoc regiónom. „Politika sa musí robiť v regiónoch, pretože z Bratislavy od stola sa nedá vidieť skutočné Slovensko.” Akciu za privítaním Šutaja Eštoka, jeho tímu ministrov a poslancov zakončuje v Sečovciach kapela Ščamba, Kali a Hex.
Galéria



SOBOTA, 18:00 SEČOVCE: V závere dňa sa minister vnútra Šutaj Eštok presunul do Sečoviec, kde prebieha druhý deň osláv dňa mesta. Aj v tomto prípade sa stretol s miestnymi obyvateľmi, ktorí ho s privítali s veľkým nadšením.

Galéria



Galéria



SOBOTA, 14:30 GELNICA: Minister vnútra Šutaj Eštok zavítal aj na Gelnický jarmok, kde zdôraznil potrebu pravidelných náštev regiónov, pre správne navnímanie skutočných potrieb všetkých občanov Slovenskej republiky.
Galéria



SOBOTA, 14:00 SMOLNÍCKA HUTA: Minister vnútra Šutaj Eštok sa účastnil osláv dňa obce Smolnícka Huta.

SOBOTA, 11:00 KOŠICE: Matúš Šutaj Eštok sa momentálne nachádza v priestoroch Spojenej školy na ulici Vojenská 13, kde sa zúčastnil dobročinnej akcie. Sprevádzajú ho poslanci NR SR Igor Šimko a Dávid Demečko.
Galéria



SOBOTA, 10:40 KOŠICE: Dnešný trh navštívilo viacero zaujímavých osobností. Okrem už spomínaných je na mieste aj košická hokejová legenda Vinco Lukáč, ktorý na fotografii diskutuje s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Erikom Tomášom a ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom.

SOBOTA, 10:20 KOŠICE: Na mieste sa podľa fotografií nachádza aj ministerka hospodárstva Denisa Saková, minister školstva Tomáš Drucker a poslanec NR SR Igor Šimko.
Galéria



SOBOTA, 10:00 KOŠICE: Na Dominikánskom námestí si skrížili cesty dve osobnosti slovenskej politiky. Stretol sa tu bývalý prezident Schuster a súčasný minister vnútra Šutaj Eštok. Ich fotografie nám zaslal do redakcie čítateľ. Vyrážame na miesto a situáciu budeme ďalej monitorovať.
Galéria



Odporúčané články

Kraje východného Slovenska vykazujú dlhodobo najnižšiu mieru zaočkovanosti proti ľudskému papilomavírusu (HPV), ktorý spôsobuje viaceré typy rakovín. Odborníci upozorňujú, že práve očkovanie predstavuje účinnú formu prevencie, pričom vakcína je v plnej miere hradená zdravotnými poisťovňami pre deti vo veku 12 až 14 rokov.

Obyvatelia mestskej časti Furča v Košiciach by sa mali pripraviť na dočasné prerušenie dodávky elektriny.

Téma parkovania v Košiciach ostáva jednou z najdiskutovanejších. Obyvatelia sídliska Nad jazerom sa nedávno stretli s problémom v okolí predajne na Ždiarskej ulici, kde došlo k osadeniu stĺpikov, čo podľa nich ešte viac znížilo počet dostupných parkovacích miest.