Muškátovú zasypal odpad
Mestská časť Košice-Západ minulého roku začala s výstavbou 18 uzamykateľných kontajnerovísk, na ktoré dostala aj dotáciu z Environmentálneho fondu. Niektoré sú už postavené, avšak obyvatelia Muškátovej ulice sú veľmi nespokojní.
Problémom je, že stojisko je podľa obyvateľov na nevhodnom mieste, ale aj to, že v tomto počasí ho majú problém pracovníci KOSIT-u čistiť.
Nespokojní občania
„Na Muškátovej 34 nám opreli kontajnerovisko o blok. Nielenže ho postavili na zlé miesto a ľudia na prízemí budú mať večne smrad, ale rovnako máme väčší bordel, aký sme kedy mali,“ píše nám čitateľ Róbert Džunko. Ako dodáva, pracovníci KOSIT-u boli včera po prvý raz od bohatej snehovej nádielky kontajnery vyprázdniť, ale v kontajnerovisku zostal obrovský neporiadok.
„Pôvodné kontajnery stáli nižšie asi o 30 metrov, ak by tam boli aj počas posledného týždňa, boli by vyprázdnené,“ píše v e-maile ďalší čitateľ Dominik Karaffa.
Oslovili sme teda starostu mestskej časti Košice-Západ Jána Jakubova. Podľa jeho vyjadrenia pracovníci KOSIT-u odviezli odpad z Muškátovej včera, keďže počas víkendu sprejazdnili prístupovú cestu. „Výber polohy uzamykateľného stojiska kontajnerov bol pred realizáciou odsúhlasený s predstaviteľmi spoločnosti KOSIT ako vhodne prístupná lokalita. Podľa dostupnej dokumentácie na tomto mieste boli kontajnery umiestnené aj v minulosti.“
Stanovisko KOSIT-u sme do uzávierky novín nedostali.
Foto: Róbert Džunko
Odporúčané články
Opozičné strany a hnutia Progresívne Slovensko (PS), Sloboda a Solidarita(SaS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Demokrati spoločne tento týždeň opäť organizujú verejné protesty proti krokom súčasnej vládnej koalície. V Košiciach sa zhromaždenie uskutoční v rovnakom čase ako v iných mestách teda v utorok, 16. decembra o 18:00 na Hlavnej ulici na priestranstve pred Štátnou vedeckou knižnicou na Hlavnej 10.
Verejné korčuľovanie v Košiciach začína svoju zimnú sezónu a na výber je v meste hneď niekoľko možností. Prinášame prehľad, kde si môžete obuť korčule – či už hľadáte romantické klzisko pod holým nebom (Alejová, Mestský park), alebo preferujete krytú arénu. V článku prinášame rozpis platný na túto zimnú sezónu.
Stavebné práce na modernizácii električkovej trate v Košiciach pokračujú v niekoľkých častiach projektu súčasne. Mesto informovalo, že aktuálne prebieha budovanie nových koľajových zvrškov v obratisku, rekonštrukcia mosta ponad železničnú trať aj úprava mosta ponad Myslavský potok.