Na Furči rekonštruujú detské dopravné ihrisko
Rekonštrukcia detského dopravného ihriska v mestskej časti (MČ) Košice – Dargovských hrdinov za 130-tisíc eur speje do záverečnej fázy. Zámerom je v júli otvoriť funkčné detské dopravné ihrisko v lokalite medzi ulicami Zupkova a Krosnianska.
Za MČ to uviedol starosta Jozef Andrejčák.
Momentálne riešia prípravné práce súvisiace s inštaláciou semaforov a dolaďujú plán úprav prístupových častí k ihrisku. „Ďalšie práce v tejto etape pozostávajú z dokončenia asfaltovej plochy, oplotenia, zvislého a vodorovného dopravného značenia a osadenia lavičiek. Prosíme preto obyvateľov, aby nevstupovali do objektu detského dopravného ihriska, ktoré je momentálne v rekonštrukcii,“ povedal starosta MČ Jozef Andrejčák.
Financovanie tohto projektu je zabezpečené z rozpočtu MČ a z dotácie mesta Košice.
[ad][/ad]Ďalšia rekonštrukcia
Do konca mája by mali ukončiť práce na ďalšej rekonštrukcii, a to detského ihriska na Clementisovej ulici. Samotný projekt realizuje Správa mestskej zelene (SMsZ) v Košiciach, ktorá vo vlastnej réžii zabezpečuje projektovú dokumentáciu realizácie stavby, odstránenie pôvodných prvkov, osadenie nových herných prvkov i úpravu plôch v celkovej hodnote takmer 1 300 eur. Investícia MČ pri realizácii tohto projektu je necelých 9 000 eur.
„Staré nevyhovujúce detské herné prvky budú nahradené novými, ktoré spĺňajú prísne bezpečnostné normy a dopadové zóny. Časť povrchu ihriska, kde je v súčasnosti len štrk, bude nahradený trávnatým kobercom,“ dodal Andrejčák.
V MČ známej ako Furča je viac ako 20 detských ihrísk. Podľa MČ všetky prešli v ostatných rokoch rekonštrukciou a inštalovaním nových herných prvkov.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
V meste už cítiť sviatočnú atmosféru nielen na trhoch pri vysvietenom stromčeku, ale atmosféru dopĺňa aj výzdoba Hlavnej ulice. Z našej prvej vianočnej ankety vysvitlo, že Košičania sú štedrí a plánujú minúť na dary pre príbuzných pomerne vysoké čiastky. Preto sme sa v ďalšej ankete pýtali, či už majú pripravené vianočné darčeky, alebo ich kupujú na poslednú chvíľu.
Pôsobil v mnohých krajinách sveta a zakotvil v Košiciach. Generálny riaditeľ Národného divadla Košice získal prestížnu cenu za celoživotné dielo v oblasti divadla. Toto vyznamenanie sa zväčša odovzdáva umelcom pri príležitosti významného životného jubilea. Ocenená je tak práca a tvorba, ktorú priniesli spoločnosti a divákom.
Študenti tvoria špecifickú kategóriu, keďže prahnú väčšinou po štýlových novinkách na trhu. Či už ide o stredoškolákov pripravujúcich sa na maturitu alebo vysokoškolákov, darčeky pre nich musia byť praktické, technologicky vyspelé alebo musia pomáhať pri relaxácii a sebarozvoji. Prinášame tipy na darčeky, ktoré sú ideálne pre študentov a dajú sa kúpiť v Košiciach alebo objednať s rýchlym dodaním.