Na Haviarskej horeli v noci autá
Poriadne vzrušenie zažili dnes v noci obyvatelia Haviarskej ulice v Košicich. Pod oknami jedného z blokov horeli hneď dve autá.
Podľa doterajších informácií od košických hasičov vyrážali k požiaru vozidiel krátko po druhej. Horeli dve autá, zhodou okolností obidve značky Audi bielej farby.

Ako nám hasiči povedali, niet pochýb o tom, že minimálne jednu z audín ktosi úmyselne podpálil. Jedno z nich majiteľ nechal hneď skoro ráno odtiahnuť.
Škodu na autách odhadli na vyše 60 tisíc eur. Okrem nich plamene a dym poškodili aj fasádu bytového domu.
Ďalšie informácie o nočnom požiari zisťujeme.
Odporúčané články
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.
Mesto Košice pokračuje v projekte obnovy národnej kultúrnej pamiatky – súboru kalvárskych kaplniek v Košiciach aj s blízkym areálom. V uplynulých mesiacoch sa uskutočnili všetky prípravné práce týkajúce sa získania a realizácie viacerých odborných posudkov, sondáží a archeologického, reštaurátorskeho aj architektonicko-historického výskumu, ktoré boli podmienkou Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) pre štartom ich komplexnej obnovy.
S prvými zmenami počasia prichádza aj prezúvanie letných pneumatík na zimné. Vodiči všetkých vozidiel sú povinní prejsť na používanie zimných pneumatík za presne stanovených podmienok. Za nedodržanie tohto predpisu hrozí motoristom mastná pokuta.