Na Havlíčkovej si lístky na MHD nekúpite
Automat na cestovné lístky na zastávke Havlíčkova pri štadióne Lokomotívy je nefunkčný už vyše desať dní. Cestujúci mestskej hromadnej dopravy musia preto predvídať a lístok si kúpiť niekde inde vopred, u vodiča alebo prostredníctvom esemesky.
Problém spôsobilo prerušenie dodávky elektrickej energie, tvrdí Dopravný podnik mesta Košice (DPMK). „Došlo k skratu napájacieho kábla, ktorý vedie pod chodníkom a cestnou komunikáciou,“ informovala košice:dnes hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová.
„V súčasnosti rokujeme o preložení automatu na opačnú zastávku a napojenie z nového odberného miesta. V prípade, že nebude možné zrealizovať navrhnuté riešenie, začneme s výmenou pôvodného kábla, čo je časovo aj finančne náročnejšie riešenie.“
Foto: Ivan Fleischer
Odporúčané články
Sviatočný stôl je srdcom Štedrého večera. Hoci sa jedálny lístok a rodinné rituály v jednotlivých domácnostiach líšia, existuje niekoľko stáročných zvykov a jedál, bez ktorých by pre mnohých Vianoce neboli Vianocami. Pýtali sme sa obyvateľov Košíc, čo nesmie chýbať na ich sviatočnom stole.
Český prezident Petr Pavel v utorok na Pražskom hrade vymenoval predsedu hnutia ANO Andreja Babiša za premiéra. Babišovu tretiu vládu by okrem hnutia ANO mali tvoriť aj pravicové strany SPD a Motoristi. Informuje o tom web TN.cz.
Skauti a skautky, ktorí ho každý rok prinášajú na Slovensko, ho v stredu 17. decembra priniesli na košický magistrát.