Na proteste v Košiciach vystúpi prvý raz asistent poslanca Rajtára
Zhromaždenie s názvom “Protest proti mafiánom vo vláde v Košiciach”, ktorý organizuje dnes od 18:00 na Dolnej bráne politická strana SaS spolu s hnutím OĽaNO, bude poriadne horúce. Dôvodom je exkluzívne vystúpenie kľúčovej osoby z kauzy Bašternák. “Na protestnom mítingu v Košiciach po prvýkrát verejne vystúpi asistent poslanca Jozefa Rajtára, Filip Rybanič. Povie svoj pohľad na vec, povie prečo urobil to, čo urobil,” vyhlásil na tlačovej besede dnes dopoludnia podpredseda SaS Ľubomír Galko. Filip Rybanič je známy tým, že z pozície pracovníka v banke si pozrel účty Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka.
Protest budete môcť po 18:00 sledovať aj prostredníctvom živého prenosu na facebookovej stránke košice:dnes.
Kaliňák čelí v Národnej rade druhému pokusu opozície o odvolanie za to, že odkúpil obchodný podiel od podnikateľa Ladislava Bašternáka podozrivého z daňových podvodov. Predtým kauzu zľahčoval a vzťah s podnikateľom zatajil. Demonštrácie sú namierené aj proti premiérovi Robertovi Ficovi (Smer), ktorý býva v bytovom dome Bašternáka. (rok)
(SUL, SITA)
Foto: sita – Marko Erd
Odporúčané články
Už v nasledujúcej letnej sezóne by sa návštevníci Národného olympijského centra plaveckých športov (NOCKE) mohli spúšťať z jeho novej tobagánovej veže. Pre svoje letné osvieženie budú mať na výber 55-metrový turbo alebo pomalší 90-metrový klasický tobogán.
Mesto Košice pokračuje v projekte obnovy národnej kultúrnej pamiatky – súboru kalvárskych kaplniek v Košiciach aj s blízkym areálom. V uplynulých mesiacoch sa uskutočnili všetky prípravné práce týkajúce sa získania a realizácie viacerých odborných posudkov, sondáží a archeologického, reštaurátorskeho aj architektonicko-historického výskumu, ktoré boli podmienkou Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) pre štartom ich komplexnej obnovy.
Fluktuácia zamestnancov na Slovensku dosahuje v súčasnosti rekordné hodnoty, pričom priemerná ročná miera odchodov sa pohybuje medzi 14 až 16 %, zatiaľ čo za zdravú sa považuje 5 až 7 %. Podľa Asociácie personálnych agentúr Slovenska (APAS) za týmto trendom stojí kombinácia rýchlejšieho životného tempa, vyšších očakávaní od práce a lepšej dostupnosti pracovných príležitostí.