Na Slovensku v piatok pribudlo 11 prípadov ochorenia COVID-19
AKTUALIZOVANÉ
V piatok (17. 7.) na Slovensku pribudlo 11 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1 976 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.
Dosiaľ sa vykonalo 239 795 testov, pričom počas piatka laboratóriá otestovali 2 161 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1 523 ľudí, v piatok nepribudol vyliečený pacient.
Dvaja pozitívne testovaní ľudia boli vyšetrení v okrese Bratislava. Po jednom pozitívnom prípade mali okresy Námestovo, Prievidza, Poltár, Čadca, Stropkov, Revúca, Košice, Bardejov a Humenné. Z 11 pozitívnych prípadoch je päť mužov a šesť žien. Veková skladba je od siedmich do 70 rokov.
Na Slovensku počas piatka nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.

(TASR)
[ad][/ad]
Odporúčané články
Sviatočná atmosféra v Košiciach je v plnom prúde. Prinášame veľký prehľad podujatí, ktoré sú organizované až do januára nielen na jednotlivých trhoch v Košiciach. Pozrite si, ktorý koncert či detské vystúpenie by sa oplatilo navštíviť v predvianočnom čase.
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.
Výber vianočného darčeka pre muža by mal v sebe spájať funkčnosť, technológiu alebo praktické využitie v rámci voľnočasových aktivít. Či už ide o darček pre partnera, otca alebo syna, vhodná voľba spája kvalitu spracovania a súčasné trendy.