Náhradu za električky zdržala havária
Aktualizované. Električkové spoje v smere na Sídlisko Nad jazerom mali v závere týždňa problémy. Na viaceré z nich čakali ľudia márne.
Na nepríjemný zážitok sa posťažovala čitateľka denníka KOŠICE:DNES v piatok. Opísala, že už druhý deň o pol ôsmej ráno nešli električky z jazera do mesta. Vo štvrtok volala dispečing a dozvedela sa, že majú výpadok prúdu.
„V priebehu polhodiny, kým električky nešli, dopravný podnik nezabezpečil náhradnú dopravu. Popoludní som pri zastávke Ryba opäť videla električku v smere na jazero, ktorá po niekoľkých metroch zastala pre výpadok elektriny. Dnes ráno opäť nešli električky. Radšej som šla na autobus,“ povedala.

Výpadok dvadsať minút
Hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Michaela Karaffová vysvetlila, že vo štvrtok o pol ôsmej ráno vypadlo napájanie meniarne, ktorá obsluhuje trať na Sídlisku Nad jazerom. Linky s číslami 3, 6 a 7 mali prestoj 20 minút.
„Na miesto boli ihneď vyslané tri náhradné autobusy. Pre dopravnú nehodu na moste VSS však na miesto dorazili až v čase, keď už bola električková doprava obnovená,“ tvrdí Karaffová.
[ad][/ad]Piatkový výpadok má na svedomí auto s trebišovským evidenčným číslom, ktoré sa dostalo na trať pred zastávkou na Levočskej ulici.
Električková doprava bola nahradená štyrmi autobusmi. Opäť ju spustili po 35 minútach.
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Podľa riaditeľa SIS Pavla Gašpara zavinil dopravnú nehodu, ktorej bol účastníkom, druhý vodič. Uviedol to pre médiá po rokovaní osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS.
Najväčšia letecká udalosť roka sa po dvojročnej prestávke vracia do kalendárov leteckých fanúšikov. Medzinárodné letecké dni SIAF 2026 sa 5. a 6. septembra uskutočnia na letisku Košice.