NAKA zasahovala u Dobroslava Trnku, ako aj vo vile a firmách Kočnera
AKTUALIZOVANÉ
Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonáva vo štvrtok od skorého rána zaisťovacie úkony v Bratislave, Banskej Bystrici aj na Donovaloch. Zasahuje pracovná skupina s názvom Novinár.
NAKA dokumentuje ekonomickú trestnú činnosť. Polícia SR o tom informuje na sociálnej sieti.
Aktuálne policajti vykonávajú 16 domových prehliadok a deväť prehliadok iných priestorov. „Vzhľadom na to, že v trestných veciach, ktorým sa skupina „Novinár“ venuje, stále prebieha vyšetrovanie, bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,“ napísali policajti.
V dome Trnku aj Kočnera
Podľa informácií TVnoviny.sk NAKA zasahovala vo štvrtok ráno aj v dome bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku v Hamuliakove, v dome Mariana Kočnera na bratislavskej Kolibe a v budovách jeho firiem na Trenčianskej ulici v Bratislave. Polícia mala byť aj v komplexe Bonaparte v hlavnom meste.
Polícia zasahovala aj v stredu (29. 1.), a to u viacerých sudcov, sú medzi nimi aj Monika Jankovská, Andrea Haitová, Denisa Cviková či Vladimír Sklenka. V stredu tiež zasahovali u podnikateľa Norberta Bödöra v Nitrianskych Hrnčiarovciach, odobrali mu mobilný telefón.
[ad][/ad]Odporúčané články
Príslušníci Finančnej správy Slovenskej republiky odhalili na hraničnom priechode Vyšné Nemecké pokus o nezákonnú prepravu veľkej sumy hotovosti. Bankovky v hodnote približne 450-tisíc amerických dolárov boli ukryté v prístrojovej doske osobného automobilu.
Pátranie po nezvestnej maloletej osobe vyhlásili policajti z okresu Košice – okolie. Nezvestnou je 12-ročná Viktória Magyarová, po ktorej bolo pátranie vyhlásené v pondelok 23. marca 2026.
Tento týždeň sa v súvislosti so spustením výroby teplej obaľovanej asfaltovej zmesi začína v Košiciach s opravami výtlkov, prepadnutých častí a iných závad na cestách a chodníkoch vo vlastníctve mesta. Od pondelka sa budú zarezávať a vybúravať poškodené časti vozovky a výtlky, v stredu sa začne aj so samotným asfaltovaním.