Nárok na sirotský dôchodok uzavretím manželstva nezaniká
Mnoho študentov si myslí, že uzavretím manželstva alebo narodením dieťaťa im zaniká nárok na sirotský dôchodok. Nárok na sirotský dôchodok má nezaopatrené dieťa, ktorému zomrel rodič alebo osvojiteľ dieťaťa. Informovala o tom Sociálna poisťovňa.
Nezaopatrené dieťa je dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, po skončení povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 26 rokov veku, ak sa sústavne pripravuje na povolanie.
[ad][/ad]„To znamená, že študentovi v prípade uzavretia manželstva alebo narodenia dieťaťa nárok na sirotský dôchodok a jeho výplatu nezaniká. Nárok na výplatu sirotského dôchodku zanikne v prípade prerušenia, zanechania alebo ukončenia štúdia,“ vysvetlil hovorca poisťovne Peter Višváder.
Po opätovnom nástupe na štúdium môže študent požiadať Sociálnu poisťovňu o uvoľnenie výplaty sirotského dôchodku. Nárok na sirotský dôchodok zaniká vždy dovŕšením 26. rokov veku dieťaťa.
Čítajte aj:
[ad2][/ad2]Odporúčané články
V marci sa začne s výstavbou okružnej križovatky Kostolianska cesta – Národná trieda – Podhradová. Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) už podpísal zmluvu s víťazom verejného obstarávania, ktorým je spoločnosť Eurovia SK.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Starosta obce Zemplín Róbert Rostáš pracuje už druhý rok bez nároku na mzdu. Finančné prostriedky, ktoré by inak smerovali na jeho plat, investuje do rozvoja samosprávy. Doteraz takto do obce vložil približne 40-tisíc eur.