Nehádžme flintu do žita, rokujme a nájdime k sebe cestu, odkazuje premiér
Prioritou premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) je štvorkoalícia. Menšinová vláda, či už s predčasnými voľbami alebo bez nich, by bola dôsledkom jej rozpadu. Informoval o tom premiér na sociálnej sieti.
„Aby som vylúčil letné špekulácie, ktoré sa šíria éterom, mojou prioritou je len a len štvorkoalícia. Len vo štvorkoalícii sme schopní presadzovať potrebné reformy v zdravotníctve, školstve, súdnictve, v životnom prostredí a zároveň vytvárať politické zázemie na nerušenú prácu orgánov činných v trestnom konaní, ktoré pretvárajú mafiánsky štát na spravodlivú demokraciu,” uviedol premiér. Jeho cieľom je zavŕšiť prácu štvorkoalície výsledkami, ktoré voliči posúdia v riadnych voľbách, tak, ako ich zadefinovala ústava demokratickej Slovenskej republiky.
„Bude to mať priaznivý dosah aj na politickú kultúru, ktorá je tu stále v plienkach. Preto opakujem, nelámme problémy cez koleno, nehádžme flintu do žita, rokujme a nájdime k sebe cestu,” uzavrel Heger.
Zdroj: (SITA, bfe)
Odporúčané články
Obžalovaný Daniel Bombic môže byť súdený podľa prísnejšej právnej kvalifikácie. Na dnešnom hlavnom pojednávaní to povedal prokurátor Michal Stanislav s tým, že kvalifikácia niektorých skutkov ako podpora a propagácia hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd vyplýva z výpovede znalca na problematiku politického extrémizmu Mateja Medveckého, ktorý na súde vypovedal vo štvrtok 29. januára.
Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu popoludní v Košiciach fyzicky napadol neznámy muž. K incidentu došlo na toaletách v nákupnom centre Aupark, kde bol Schutz bez predchádzajúcej slovnej výmeny udretý zozadu do hlavy. Po páde utrpel zlomeninu stehennej kosti a momentálne je hospitalizovaný, pričom čaká na operáciu.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.