Nešťastie v Západných Tatrách. Turista neprežil pád z hrebeňa Otrhancov
Pád z hrebeňa Otrhancov medzi Vyšnou Magurou a Ostredkom v Západných Tatrách neprežil v sobotu (3. 8.) 65-ročný slovenský turista. Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej internetovej stránke.
Podľa HZS spadol turista približne 200 výškových metrov v komplikovanom skalnato-trávnatom teréne. „Na pomoc mu odišli horskí záchranári v dvoch skupinách. O súčinnosť požiadali aj Letku Ministerstva vnútra SR. Rýchlo sa meniace poveternostné podmienky, ktoré prevládali počas celého dňa, nedovolili vykonať záchranu pomocou vrtuľníka,“ uviedla HZS.
„Záchranári po príchode na miesto zistili, že turista utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Pomocou lanovej techniky ho transportovali zo strmého žľabu späť na hrebeň. Následne úsekom strmého lesa a rúbane do ústia Račkovej doliny, kde ho odovzdali príslušníkom Policajného zboru. Na záchrannej akcii sa zúčastnilo 17 horských záchranárov a ukončili ju o polnoci,“ dodala HZS.
[ad][/ad]Odporúčané články
Prípravy na spustenie výroby v novom závode automobilky Volvo pri Košiciach vstupujú do záverečnej fázy. Spoločnosť potvrdila, že skúšobná prevádzka by sa mala začať približne v polovici tohto roka. V areáli s rozlohou viac ako 300-tisíc metrov štvorcových aktuálne dokončujú stavebné práce a prebieha intenzívna inštalácia technológií.
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.
V košickej mestskej hromadnej doprave dôjde od nedele 8. marca k dočasným zmenám. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že úpravy trás sa dotknú viacerých autobusových liniek pre pokračujúce práce na Rastislavovej ulici.