Non-stop 24-hodinové korčuľovanie
Mesto Košice a mestská časť Košice-Juh organizujú už 2. ročník akcie „Non-stop 24-hodinové korčuľovanie“, ktoré sa uskutoční dnes a zajtra v športovo-zábavnom areáli na Alejovej 2.
Počas 24 hodín sa korčuliari pokúsia prekonať dva slovenské rekordy, a to v počte zúčastnených a v počte nakorčuľovaných kilometrov.
Vo februári tohto roku, keď sa konal prvý ročník podujatia, si Košice pripísali dva ustanovujúce slovenské rekordy. Na ľadovej ploche bolo celkom 1 610 účastníkov a spolu zdolali 1 298 kilometrov.
Podmienkou splnenia a potvrdenia rekordu je, aby počas 24 hodín bol nepretržite na ľadovej ploche aspoň jeden korčuliar. Organizátori preto pozývajú všetkých, ktorí sa chcú na týchto rekordoch podieľať, aby prišli dnes (v stredu) od 16.00 hod. do areálu. Prihlásiť sa môžete elektronicky na www.kk-sporttiming.sk. Kto to nestihne, tak aj priamo na podujatí.
[article slug=”prekonany-rekord-v-pocte-najazdenych-kilometrov”][/article]
Akciu bude sprevádzať zaujímavý program, hlavne v nočných hodinách. Tešiť sa môžete na veľkú hudobno-svetelnú show spojenú so zábavou a diskotékou, hudobné pozdravy plné známych hitov, laserovú show, svetelnú záhradu a mnoho iných prekvapení. Korčuliarov budú baviť aj zimní maskoti. Na zahriatie sa bude podávať teplý čaj a varené víno.
Foto: Iveta Vaculová
Odporúčané články
Obžalovaný Daniel Bombic môže byť súdený podľa prísnejšej právnej kvalifikácie. Na dnešnom hlavnom pojednávaní to povedal prokurátor Michal Stanislav s tým, že kvalifikácia niektorých skutkov ako podpora a propagácia hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd vyplýva z výpovede znalca na problematiku politického extrémizmu Mateja Medveckého, ktorý na súde vypovedal vo štvrtok 29. januára.
Mesto Košice opravilo na svojich komunikáciách za uplynulý mesiac 300 m2 výtlkov, ktoré v doterajšom priebehu zimy vznikli kvôli výkyvom počasia. Na zlepšenie stavu komunikácií sa použilo 17 ton náhradnej asfaltovej zmesi Canader, ktorá sa používa na odstraňovanie havarijných stavov využíva najmä počas zimného obdobia.
Prípravným obdobím pred Veľkou nocou je štyridsaťdňový pôst. Je formou pokánia nielen v kresťanstve, ale aj v iných náboženstvách. V Rímskokatolíckej cirkvi sa pôstna príprava na Veľkú noc začína tzv. Popolcovou stredou. Je to streda v siedmom týždni pred Veľkou nocou. Tento rok pripadá na 18. februára.