O dočasné útočisko požiadalo na Slovensku už takmer 50-tisíc osôb
Celkovo už slovensko-ukrajinskú hranicu od začatia konfliktu prekročilo takmer 262-tisíc osôb.
O dočasné útočisko požiadalo na Slovensku už takmer 50-tisíc osôb prichádzajúcich z Ukrajiny. Informoval o tom tlačový odbor kancelárie ministra vnútra. Slovensko-ukrajinskú hranicu v utorok prekročilo 677 mužov, 1745 žien a 1004 detí. O dočasné útočisko požiadalo 1980 osôb. Celkovo už slovensko-ukrajinskú hranicu od začatia konfliktu prekročilo takmer 262-tisíc osôb.
Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo v utorok 256 príslušníkov prezídia PZ, 34 príslušníkov HaZZ, 117 colníkov, 405 vojakov, dvaja duchovní, 219 dobrovoľníkov a 56 príslušníkov zahraničných zložiek. Zároveň bolo vypravených 26 autobusov, ktoré prepravili 772 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenskej republiky a deväť vlakov s počtom cestujúcich 789. Za včerajší deň bolo ubytovaných 186 ľudí, voľné kapacity sú na úrovni 9489 lôžok.
Zdroj: (SITA, mlu;DSe)
Odporúčané články
Mesto pokračuje v modernizácii a digitalizácii služieb pre občanov. Získalo externé financovanie z eurofondov na rozvoj projektu Konto Košičana, ktorý má uľahčiť a zjednodušiť komunikáciu občanov s mestom. Mesto spustilo projekt Konto Košičana v pilotnej verzii na webe kontokosicana.kosice.sk v lete 2024 a aktuálne je v ňom registrovaných viac ako 10 000 obyvateľov.
V najväčšom hutníckom podniku na Slovensku, U. S. Steel Košice, bola v pondelok 12. januára 2026 vyhlásená štrajková pohotovosť. Pristúpila k nej Rada odborov OZ KOVO pôsobiaca v spoločnosti po tom, čo ani po ôsmich kolách kolektívneho vyjednávania nedošlo k dohode o novej podnikovej kolektívnej zmluve. Tá predchádzajúca prestala platiť k 31. decembru 2025.
Najvyšší kontrolný úrad v týchto dňoch ukončuje kontroly nakladania s dlhodobým finančným majetkom v 14 mestách a obciach východného Slovenska, ktoré sú akcionármi Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. Podľa všetkých indícií však majú vyše dva roky už vopred známy výsledok.