O obrannej dohode s USA bude prezidentka rokovať s premiérom a predsedom parlamentu

O Dohode o obrannej spolupráci medzi Slovenskom a Spojenými štátmi americkými bude prezidentka Zuzana Čaputová v najbližších dňoch rokovať s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) a predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina), keďže ide o spoločensky citlivú a politicky zneužívanú tému. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca prezidentky Martin Strižinec.
Prezidentka sa stretne aj s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO) a ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom (nom. SaS), ktorí dohodu s USA predkladajú. „Následne oznámi svoje ďalšie kroky,“ dodal Strižinec.
Zmluvu medzi Bratislavou a Washingtonom týkajúcu sa obrannej spolupráce schválila vláda na svojom zasadnutí v stredu 12. januára. Schválená musí byť aj parlamentom a podpísaná prezidentkou. Predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini dnes hlavu štátu vyzval, aby dala dohodu o obrannej spolupráci prehodnotiť Ústavnému súdu SR.
Zdroj: (SITA, kh;jme)
Odporúčané články

Tím vedcov z Katedry fyziky kondenzovaných látok Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach pod vedením doc. Adriany Zeleňákovej, DrSc., už vyše 20 rokov skúma nanočastice – častice mnohonásobne menšie ako ľudské bunky, ktoré fungujú ako drobné magnety. Aktuálne zaznamenali úspech v podobe publikovaného článku vo vedeckom časopise o viazaní RNA vírusov na magnetické nanočastice.

Bytový podnik mesta Košice (BPMK) začína v týchto dňoch na základe objednávky magistrátu mesta s rekonštrukciou ďalších bytov so zmiešaným vlastníctvom (hybridných bytov), do ktorých sa budú môcť nasťahovať sociálne odkázaní Košičania v rámci inštitútu prestupného bývania.

Na moste VSS v Košiciach zasahovali vo štvrtok 24. júla večer hasiči, zrazili sa tam dve autá a autobus MHD.