Obavy z vyplácania sociálnych dávok
Deň D, i tak by sa dal nazvať dnešný dátum pre niektorých obyvateľov sídliska Luník IX, keďže Slovenská pošta začala od dnes vyplácať sociálne dávky.
„Napriek tomu, že sociálne dávky si môžu vybrať kedykoľvek na pobočke pošty v priebehu desiatich dní, mám obavy, že dnes ráno budú všetci stáť pred poštou na našom sídlisku,“ povedal starosta Luníka IX Marcel Šaňa.
[ad][/ad]Hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská uviedla, že do priestorov pobočky budú vpustení iba tí, ktorí budú mať na tvári ochranné rúško, alebo inú ochranu tváre. „Viacerí obyvatelia sídliska disponujú rúškami, správajú sa zodpovedne,“ tvrdí M. Šaňa.
Ľudia by mali v prípade vysokého vyťaženia pobočky a dlhšieho čakania dodržiavať bezpečný odstup. „Mesto je pripravené prijať opatrenia, aby všetko prebehlo tak ako má. Zároveň ešte čakáme na usmernenie vlády, či to budeme robiť v súčinnosti so štátom, alebo to bude robiť samospráva rovnako ako v minulosti. Ale, samozrejme, za prísnejších bezpečnostných opatrení,“ povedal primátor Košíc Jaroslav Polaček, pri včerajšej návšteve Luníka IX.
Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz vyjadril nespokojnosť s pondelkovým rozhodnutím ústredného krízového štábu, ktorý nepristúpil na riešenie vyplácania
sociálnych dávok prostredníctvom mobilnej pošty.
Odporúčané články
Americký prezident Donald Trump povedal počas stredajšieho telefonátu svojmu ukrajinskému náprotivkovi Volodymyrovi Zelenskému, že chce čo najskôr dosiahnuť ukončenie vojny na Ukrajine. Ako referuje americký spravodajský web Axios, uviedli to ukrajinskí predstavitelia.
Mesto Košice, v spolupráci s Visit Košice a Creative Industry Košice, vyhlásilo začiatkom marca grantovú výzvu na rok 2026. V rámci nej sú otvorené dva programy.
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach (RÚVZ Košice) vyzýva fyzické osoby – podnikateľov, právnické osoby a fyzické osoby – občanov na vykonanie celoplošnej preventívnej deratizácie.