Od pondelka sa začína Týždeň slovenských knižníc
Týždeň slovenských knižníc začína v pondelok 28. februára a trvá do 6. marca. V rámci prvého marcového týždňa si pre Košičanov knižnice pripravili zábavný program, ktorý poteší nielen čitateľov. Tento týždeň si tak môžete užiť v Knižnici pre mládež mesta Košice, Verejnej knižnici Jána Bocatia, ale aj Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach.
Knižnica pre mládež mesta Košice sa rozhodla tento týždeň poňať edukatívne a ekologicky. Ich ústrednou témou je Zelená knižnica. Podujatia budú realizované vo všetkých 19 pobočkách knižnice.
V mimoškolských pobočkách to bude Strom prianí – podujatie, ktoré deťom v pobočke Humenská priblíži, ako sa majú ľudia správať k prírode. V pobočke LitPark deťom zas vysvetlia, ako sa kompostuje. Priblíži im to knižná postavička dážďovka František. V pobočke Merkúr knihovníčky ukážu deťom 100 vecí, ktoré môžu urobiť pre našu Zem. Ekológia s Ježkom Separkom a zaujímavými súťažami zas čaká na malých návštevníkov pobočky Nezábudka.

Program Verejnej knižnice Jána Bocatia a Štátnej vedeckej knižnice nájdete na ďalšej strane.
Odporúčané články
V najväčšom hutníckom podniku na Slovensku, U. S. Steel Košice, bola v pondelok 12. januára 2026 vyhlásená štrajková pohotovosť. Pristúpila k nej Rada odborov OZ KOVO pôsobiaca v spoločnosti po tom, čo ani po ôsmich kolách kolektívneho vyjednávania nedošlo k dohode o novej podnikovej kolektívnej zmluve. Tá predchádzajúca prestala platiť k 31. decembru 2025.
Na Magistráte mesta Košice prvýkrát zasadalo Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ), ide o významný krok v participácii mladých na správe vecí verejných. Vo Veľkej zasadačke mestského magistrátu zasadlo 64 stredoškolákov a stredoškoláčok z 34 škôl, ktorí zložili slávnostný sľub a vyjadrili pripravenosť aktívne sa podieľať na rozvoji mesta.