Odsúdili bývalých ministrov
Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku dnes odsúdil na dlhoročné tresty odňatia slobody bývalých ministrov výstavby a regionálneho rozvoja SR za SNS Mariána Janušeka a Igora Štefanova.
Zvyšných troch obžalovaných spod obžaloby oslobodil.
Dostali 12 a 9 rokov
Bývalému ministrovi výstavby Mariánovi Janušekovi súd uložil trest odňatia slobody v dĺžke trvania 12 rokov, peňažný trest 30.000 eur a trest zákazu činnosti vykonávať zamestnanie v orgánoch verejnej moci na päť rokov.
Jeho nástupcovi na poste ministra Igorovi Štefanovovi trest odňatia slobody v dĺžke trvania deväť rokov, peňažný trest 30.000 eur a trest zákazu činnosti vykonávať zamestnanie v orgánoch verejnej moci na päť rokov.
Zvyšných troch obžalovaných Zdenku K., Radoslava B. a Tomáša L. spod obžaloby oslobodil.
(TASR, NN)
Odporúčané články
Výučbová základňa Medirex oslavuje dve dekády spolupráce s Lekárskou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Výučba študentov prebieha priamo v priestoroch centrálneho laboratória, kde sa denne spracúvajú tisíce vzoriek pacientov.
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Rezort VILLA SANDY v Košiciach potvrdil svoju pozíciu medzi lídrami slovenskej gastronómie. Najnovšie hodnotenia prestížnych kulinárskych sprievodcov Falstaff Restaurant Guide 2026 a Gault&Millau 2026 zaradili reštaurácie SEVEN Restaurant Café a EMOTI Sharefood Tavern medzi slovenskú špičku.