Okoličány na slobode
Bývalý boss košického podsvetia Róbert Okoličány bol spolu s Jaroslavom Potučekom dnes popoludní prepustený na slobodu. Prokurátor totiž sám od seba zrušil uznesenie o vznesení obvinenia. Dôvodom ich zadržania bolo, že mali obaja ako spolupáchatelia pripravovať úkladnú vraždu.
„Je tam rozhodnutie prokurátora, ktorý zrušil od stola ako absolútne nedôvodné obvinenie môjho klienta. Obhajoba od začiatku poukazovala na to, že nie sú splnené zákonné dôvody na vznesenie obvinenia. Je ale otázne, či za také konanie polície a NAKA bude niekedy niekto zodpovedný, keďže obidvaja boli zadržaní vo svojich domovoch kukláčmi, kde boli aj maloleté deti. Trauma zo zásahu, predpokladám, potrvá dlhšiu dobu. Takéto rozhodnutie nie je štandardné, skôr výnimočné,“ povedal obhajca J. Potučeka Viktor Križiak. To, že prokurátor zrušil obvinenie znamená podľa Križiaka, že bolo absolútne nedôvodné a šlendriánske.
(SUL)
Odporúčané články
Práce na výstavbe polyfunkčného objektu na Námestí osloboditeľov zdržal archeologický výskum. Trval od začiatku mája do polovice júna tohto roka. Na základe rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu Košice skúmal tím archeológov Fakulty umení TU pod vedením Mgr. Rastislava Rusnáka, PhD. pozostatky sídelných stôp a múrov citadely medzi Claudiiným a Leopoldovým bastiónom.
Ide o dôsledok nedávneho nepriaznivého počasia. Ako Mestské lesy informovali, ide o lokalitu pri dobývacom priestore „KERKO“, mapku výskytu možno nájsť na sociálnej sieti.
Invalidná dôchodkyňa Zlatica Labancová sa po smrti manželka a dcéry stará o dve vnúčatá a svoju ďalšiu postihnutú dcéru. Aj napriek problémom urobila všetko preto, aby vnúčatá neskončili v detskom domove. Doposiaľ bývali v unimobunke v zariadení Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach, kde si kúrili drevom.