Opitý 18-ročný vodič bez vodičského preukazu zrazil sedemročné dievčatko
Len 18-ročný mladík zrazil v obci Podhorany (okr. Kežmarok) sedemročné dievčatko.
[ad][/ad]
Jazdil pritom pod vplyvom alkoholu, nemal ani vodičské oprávnenie. Nehoda sa stala ešte v sobotu popoludní. Mladík počas jazdy obcou narazil do dievčatka, ktoré stálo pred obytným domom na chodníku.
[ad2][/ad2]„Dievčatko spadlo na zem, vodič z miesta ušiel. Policajná hliadka nezodpovedného vodiča vypátrala a následne podrobila dychovej skúške na alkohol. Výsledok dosiahol hodnotu 1,6 promile,“ informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. Muž skončil v cele policajného zaistenia, obvinený bol z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Dievčatko utrpelo zranenia, z ktorý sa podľa predbežnej lekárskej správy bude liečiť približne štyri týždne.
[ad3][/ad3](SITA, bh, mt;fa, foto: webnoviny/sita/ilustračné)
Odporúčané články
Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) podpísal v uplynulých dňoch zmluvy s dvoma zhotoviteľmi, ktorí uspeli vo verejnom obstarávaní v rámci revitalizácie verejného priestranstva na uliciach Bašťovanského a Clementisova na sídlisku Dargovských hrdinov.
Pýtali sme sa Košičanov, ako si predstavujú svoju štedrovečernú večeru. Dali sme im na výber medzi rezňom a rybou. Väčšina sa prikláňala k rezňu a jeden manželský pár bude mať na stole dokonca hneď všetko, aj vyprážané rezne aj rybu, aby si každý prišiel na svoje. Ako je to u vás doma?
Sviatočná atmosféra v Košiciach je v plnom prúde. Prinášame veľký prehľad podujatí, ktoré sú organizované až do januára nielen na jednotlivých trhoch v Košiciach. Pozrite si, ktorý koncert či detské vystúpenie by sa oplatilo navštíviť v predvianočnom čase.