Parkovisko na Rosnej ulici bude konečne v súlade s projektom
Neskolaudované parkovisko na Rosnej ulici, ktoré postavila spoločnosť EEI, sa začína opravovať podľa požiadaviek stavebného úradu.
Parkovisko spoločnosť EEI začala realizovať na jar v roku 2017. Bolo však v rozpore s platnou stavebno–technickou dokumentáciou. Ostalo neskolaudované, a teda autá tam vôbec nemali parkovať. Vodiči mali problémy v zákrute, pretože do nej v rozpore s predpismi zasahovala časť parkoviska.
[ad][/ad]Dostali pokutu
„Mestská časť na túto skutočnosť niekoľkokrát apelovala a upozorňovala spoločnosť EEI, ako aj mesto Košice,“ informoval Jaroslav Hlinka, starosta mestskej časti Juh. Mesto ako správny orgán vykonalo stavebný dohľad a začalo konanie o dodatočnom povolení zmeny stavby. Zároveň stavebníkovi udelilo pokutu 500 eur.
„Stavebník v súčasnosti realizuje úpravu realizovaného parkoviska a napravuje tak doterajší stav, ktorý bol v rozpore so stavebným povolením a projektovou dokumentáciou,“ uviedol Jozef Marko, hovorca magistrátu. Po vybúraní časti obrubníka v rohoch parkoviska tam vzniknú oblúky. Opravia aj nezmyselne kľukatý chodník.


Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Absolútnou víťazkou ankety Športová osobnosť Košíc za rok 2025 sa stala Zuzana Paňková.
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.