Plavčík zachránil chlapčeka
Nechýbalo veľa, aby sa utorok stal pre košickú rodinku s trojročným chlapčekom tragickým dňom. Vďaka rýchlej reakcii plavčíka Michala Bučka sa však pri detskom vonkajšom bazéne v Mestskej krytej plavárni skončilo všetko šťastne.
Podľa informácií od riaditeľa plavárne Róberta Köglovitscha sa chlapček v asi 40-centimetrovej vode pošmykol a pri páde si udrel hlavičku o dno. Profesionálny plavčík Michal Bučko si to okamžite všimol a bez váhania dieťa z vody okamžite vytiahol.
[article-list slug=’tragedia-na-zemplinskej-sirave-o-zivot-prisli-dvaja-mladici,rychla-reakcia-policajtov-zachranila-muzovi-zivot,pozor-tieto-kroky-vam-pocas-dovolenky-mozu-zachranit-zivot,na-jazere-sa-utopil-muz’][/article-list]„Rýchlu reakciu plavčíka ocenili aj rodičia chlapca, ktorí sa už tiež ponáhľali k bazénu. Takéto situácie sa na každom kúpalisku môžu pritrafiť, rodičia si myslia, že deti len šantia a znenazdajky dôjde k úrazu. Aj tento prípad ukázal, aký je dôležitý pri bazéne dohľad profesionálnych plavčíkov,“ hovorí riaditeľ Köglovitsch.
[ad][/ad][ad2][/ad2]
Odporúčané články

K štrnástim nelegálnym osadám v rôznych mestských častiach Košíc pribudla počas jari pätnásta. Nachádza sa v húštine nad Americkou triedou, kde niekoľko ľudí žije v provizórnych chatkách postavených pod elektrickým vedením v ochrannom pásme. Obyvatelia sa do mestských útulkov zatiaľ presunúť neplánujú.

V mestskej časti Košice – Sídlisko KVP prebiehajú práce, ktoré obyvateľom prinesú kvalitnejšie a súvislejšie chodníky. Na Húskovej ulici č. 9 – 13 a za Zombovou ulicou č. 43 momentálne spoločnosť TEHO realizuje havarijné opravy teplovodného potrubia.

Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od ocenenia mladého Slováka na vedeckom veľtrhu po petíciu za zachovanie pamätníka v Košiciach. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.