Po Košiciach behali poníky
AKTUALIZOVANÉ
Košickí „PMJ-čkari“ spolu s kolegami z OO PZ Košice Západ v sobotu ráno (27. 4.) na chvíľu obmedzili dopravu na Moldavskej ceste v Košiciach. Z neďalekého cirkusu sa totiž poníky vybrali na prechádzku.
„Poníky svojim voľným pohybom ohrozovali bezpečnosť účastníkov cestnej premávky a jej plynulosť, preto sme sa snažili ich zahnať z cesty preč. Našťastie, žiadnym osobám ani zvieratám sa nič nestalo, ani nedošlo ku kolízii s motorovým vozidlom,“ píše sa na facebookovom profile košickej polície.
Chceli sme tiež vedieť, či poníky niekto úmyselne nevypustil. „Podľa informácií od našej hliadky, ktorá bola na mieste, takúto informáciu nemáme,“ uviedla pre KOŠICE:DNES hovorkyňa KR PZ Lenka Ivanová.
Majitelia si za asistencie polície poníky odviedli naspäť a pripravujú sa na ďalšie vystúpenia.
[ad][/ad](JV)
Odporúčané články
Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí s pripomienkami schválila návrh Akčného plánu zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy na Slovensku, ktorý na rokovanie predložil minister dopravy. Súčasťou uznesenia je séria úloh súvisiacich s prípravou a realizáciou projektov európskeho vlakového zabezpečovacieho systému ETCS a s povoľovaním modernizačných stavieb financovaných z Programu Slovensko a európskeho nástroja CEF.
Učinili tak na mimoriadnom rokovaní v piatok popoludní. Na základe schválenej dohody zaniknú všetky doterajšie vzájomné sporné i nesporné nároky medzi samosprávou a spoločnosťou, ktoré sa týkajú užívania priľahlého areálu pri Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE, predtým Mestská krytá plaváreň Košice).
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje na zmeny v MHD počas vianočných aj novoročných sviatkov. Ako DPMK pripomenul na sociálnej sieti, obdobie školských prázdnin potrvá od 22. decembra 2025 do 7. januára 2026.