Polícia zadržala Jozefa Majského v pražskej nemocnici
AKTUALIZOVANÉ
Jozefa Majského zadržali v utorok v pražskej nemocnici. Informovala o tom Polícia SR na sociálnej sieti. Ďalší postup je podľa jej slov plne v rukách českých orgánov. Keďže nenastúpil na výkon trestu, zo strany slovenskej polície je naďalej vedený ako hľadaná osoba.
„Môžeme potvrdiť, že Jozef Majský bol v utorok o 12.25 hod. zadržaný v pražskej nemocnici. To, čo bude nasledovať, je v plnej kompetencii českých orgánov,“ uviedla polícia.
Priblížila, že stále platí, že Majský nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku. „Je aj naďalej zo strany slovenskej polície vedený ako hľadaná osoba,“ dodala.
Polícia zároveň deklarovala, že v prípade potreby bude Policajný zbor maximálne súčinný s cieľom zadosťučinenia spravodlivosti. Keďže o ďalších krokoch rozhodujú české orgány, slovenská polícia podľa vlastných slov nedisponuje žiadnymi inými informáciami pre verejnosť.
Polícia v pondelok (3. 8.) informovala, že právoplatne odsúdeného Majského českí policajti našli na psychiatrickom oddelení v Prahe. Senát Najvyššieho súdu (NS) SR koncom júla zamietol jeho odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Po Majskom bolo na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu (EZR) vyhlásene národné, ako aj medzinárodne pátranie.
[ad][/ad](TASR)
Odporúčané články
Petičiari za zvýšenú ochranu Pamätníka vojakov Sovietskej armády a zachovanie názvu Námestia osloboditeľov, ktorí vyzbierali za 50 dní viac ako 10 000 fyzických podpisov minulý rok v Košiciach, vítajú zvýšenie trestnoprávnej ochrany pamätníkov víťazstva nad fašizmom zákonom schváleným v Národnej rade SR v utorok 17. marca, informuje o tom predseda petičného výboru Za pamätník Alexander Riabov.
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.
Košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober pri príležitosti 4. výročia vojny na Ukrajine vyjadril hlboký súcit s trpiacimi, ktorých životy poznačila smrť, exodus a zničené domovy.