Polícia zasahovala v UNLP
V nedeľu (25. 10.) po 18. hodine zasahovala v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura aj polícia.
Po vzájomnom sa burcovaní ľudí na sociálnej sieti, ich nakoniec do areálu nemocnice prišlo do dvadsať. Mali so sebou sviečky a vlajky.
[article slug=”rozruch-v-unlp-nemocnice-podnikne-pravne-kroky-ziada-o-pomoc-policiu”][/article]Protestujúcim sa nepáčil prístup zdravotníckeho personálu k budúcej mamičke i to, že od nej žiadali, aby si nechala urobiť odpoved na COVID-19. Protest pod oknami pôrodnice bol tichý. Polícia po príchode oznámila prítomným, že ich akcia nebola ohlásená a požiadala ich, aby sa rozišli. Po zhruba 20 minútach sa zhromaždení ľudia rozišli a následne odišli z areálu nemocnice.
O stanovisko sme požiadali aj komunikačné oddelenie Policajného zboru. Hneď ako ho dostaneme, budeme správu aktualizovať.


Odporúčané články
Neslávne známy podjazd pri katastrálnom úrade v Barci je po 20 rokoch opravený. Podjazd bol opätovne spustený 7. novembra 2025. Roky bol bremenom MČ Barca, aj keď spadá do oblasti MČ Juh a dlho sa riešilo aj určenie jeho vlastníka. Registráciou občianskeho združenia Zachráňme podjazd sa zabezpečilo odstránenie havarijného stavu. Električková trať, ktorá na ňom prechádza, stále čaká na opravu.
Uzávera potrvá od pondelka 10. novembra do stredy 12. novembra. Ako mestské lesy uviedli na sociálnej sieti, úsek bude uzavretý obojsmerne, vždy v čase od 7:00 do 16:00 hod.
Deviata celoslovenská pacientska konferencia Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) v Bratislave (14.-15. novembra 2025) spojila pacientov so zástupcami ministerstva, parlamentného výboru pre zdravotníctvo, zdravotných poisťovní, poskytovateľov a akademickej obce. Vyvrcholením podujatia bolo tradičné slávnostné udeľovanie ocenení Môj lekár, Moja sestra.


