Polícia zverejnila tri najvtipnejšie príbehy z roku 2022
Rok 2022 sa končí a Polícia Slovenskej republiky preto zverejnila zhrnutie troch najvtipnejších príbehov, ktoré policajti zažili počas svojej práce v priebehu roka.
Súboj jasnovidiek
Prvý najvtipnejší príbeh, ktorý bol zároveň kuriózny sa stal v Bratislave. “Jedna z obyvateliek – jasnovidka, sa na linke 158 sťažovala, že jej niekto neustále v noci púšťa výťah. Po príchode na miesto sa policajti skontaktovali so ženou, ktorá im uviedla, že má podozrenie na inú jasnovidku z druhého konca Slovenska,” uviedla polícia. Príslušníci policajného zboru toto oznámenie preverili, ale nezaznamenali žiadne protiprávne konanie. Jasnovidka však uviedla, že celú situáciu bude konzultovať s ostatnými jasnovidkami v Bratislave a sama prijme potrebné opatrenia.
Poliak išiel po diaľnici s nákupným vozíkom
Policajti na diaľnici D1 smerom na Bratislavu neverili vlastným očiam, keď uvideli muža s plne naloženým nákupným vozíkom. Na diaľnici kúsok od križovatky Trnava ho videli viacerí vodiči, ktorí to nahlásili na čísle 158. Na miesto okamžite vyrazili policajti a muža poľskej národnosti presmerovali na iný úsek cesty.
Na mol opitý šofér prišiel prihlásiť auto
Na dopravný inšpektorát v Pezinku prišiel muž, ktorý si chcel prihlásiť auto. Všetko by bolo v poriadku, ak by šofér nejavil známky požitia alkoholu. Počas toho, ako bol daný úkon vykonávaný, dorazila do Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku privolaná policajná hliadka, ktorá muža podrobila dychovej skúške. Mužovi namerali hodnotu 0,95mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,98 promile. “Muž bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné oddelenie za účelom vykonania ďalších úkonov,” uviedla polícia.
(ZL)
Odporúčané články
Po požiari chatky v košickej mestskej časti Šaca našli pod sutinami telo osoby bez známok života. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach.
Vyšetrovanie jedného z najväčších notárskych škandálov na východnom Slovensku pokračuje aj po rokoch bez začiatku hlavného pojednávania. Košický notár je obžalovaný zo sprenevery takmer troch miliónov eur, pričom okolnosti prípadu sprevádzal príbeh, ktorý najskôr pôsobil ako kriminálny triler, no neskôr sa ukázal ako nepravdivý.
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.