Politici budú prežívať vianočné sviatky tradične, v kruhu rodiny
Predseda Mosta-Híd Béla Bugár prežíva vianočné sviatky tradične, v kruhu rodiny. Podobne aj predseda SaS Richard Sulík či minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd). Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár trávi tohtoročné Vianoce v Thajsku.
U Bugára doma stojí tento rok 2,5-metrový vianočný stromček. „Ráno 24. decembra ozdobíme s manželkou stromček. O piatej máme takú skorú večeru, máme vždy kapra na zemiakovej ‘posteli’, potom sladkosti,“ povedal.
Pri stromčeku sa u Bugára stretáva aj širšia rodina. Zaspievajú si koledy a potom si rozdajú darčeky. Šéf Mosta-Híd spomína na najobľúbenejší darček. „Ako šesť-sedemročný som od otca dostal malého plyšového medvedíka, mám ho dodnes,“ uviedol. Sviatky podľa svojich slov využíva na návštevu príbuzných na Slovensku.
[ad][/ad]„Vianočné sviatky sú pre mňa príležitosťou, ako byť s rodinou. Aj tieto sviatky preto strávim s nimi, počas kampane totiž svoje detičky vidím málo. Počas Vianoc im budem venovať všetok čas a pozornosť,“ povedal o trávení Vianoc Sulík.
Sviatky s rodinou i v zahraničí
Kollár je tento rok v Thajsku, predtým však vždy Vianoce trávil doma. „Väčšinou som Vianoce trávil tak, že som pozbieral čo najviac svojich detí a chodili sme k môjmu priateľovi z detstva, kde sme si na dvore urobili punč a mávali sme koláčiky. Tam som vždy začínal s deťmi, potom som ich poroznášal, väčšinou som si dal aj tri štedrovečerné večere, keď som ich vracal,“ uviedol so smiechom.
Tento rok ide Kollár prvýkrát mimo Slovenska. „Beriem bratovu rodinu, brata, moje krstné deti, moju 81-ročnú mamu. Beriem aj môjho jedného syna s jeho mamou a ideme do Thajska,“ skonštatoval a dodal, že ako dieťa mal rád hračkárske tanky, preto to bol pre neho vždy najlepší darček.
Venovať sa blízkym chce aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). „Dúfam, že sa trošku zastavíme, spomalíme beh udalostí a že bude čas aj trošku si odpočinúť a vykompenzovať mojim blízkym to, že ma nevidia a že majú zo mňa málo počas celého roka,“ uviedol.
V kruhu blízkych sviatky strávi aj Sólymos, ktorý je na Štedrý deň u brata. V príprave štedrovečerného menu sa totiž striedajú. Na stole nechýbajú halászlé ako aj kapor so šalátom.
Najvyšší ústavní činitelia plánujú prežiť Vianoce tradične a v kruhu najbližších
Traja najvyšší ústavní činitelia SR plánujú prežiť vianočné sviatky tradične a v kruhu rodiny. Prezidentka SR Zuzana Čaputová praje ľuďom na Vianoce spomalenie a stíšenie sa, aby ich mohli prežiť v kruhu svojich najbližších v pokoji a šťastí.
„Vianoce trávime veľmi rodinne, v takom najskôr najužšom kruhu mojej rodiny, ale potom sa postupne stretávame s rodinou môjho brata a mojich rodičov, kde potom pribudne rodina môjho krstného, bratranci, sesternice s rodinami,“ priblížila prezidentka s tým, že aj sviatky sú príležitosťou, aby sa s niektorými z nich po dlhej dobe opäť videla.
Dodala, že Vianoce sú pre ňu absolútne rodinným sviatkom. „Prajem všetkým možnosť stíšiť sa a spomaliť, aby sviatky ľudia prežili v kruhu svojich najbližších, v pohode, šťastí a dobrom pozitívnom nastavení,“ povedala.
Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) bude podľa svojich slov tráviť Vianoce klasicky pri vianočnom stromčeku. Dodal, že bude rád, ak sa mu podarí ísť si počas sviatkov zalyžovať. Na Štedrý deň ho však čaká klasická štedrá večera. „Som z Gemera, u nás je stále oblátka, med, ryba, aby ti neuletelo šťastie, šalát a kapustnica,“ priblížil Danko.
„Vianoce vnímam ako tradičné kresťanské sviatky, ktoré prežívajú ľudia v kruhu svojich najbližších. A ja nebudem výnimkou. Banská Bystrica, moja rodina je to zázemie, kde si oddýchnem a načerpám silu do kampane,“ povedal premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ v Košiciach slávnostne uviedol do prevádzky novovybudovanú časť národného superpočítača PERUN v Košiciach. Ide o jeden z najvýznamnejších projektov digitálnej modernizácie Slovenska, ktorý posunie krajinu medzi štáty s vysokovýkonnou výpočtovou infraštruktúrou európskej úrovne.
Ustanovuje základný úväzok novej kategórie pedagogických zamestnancov – kandidátov. Cieľom schváleného návrhu je aj vymedziť, že základný úväzok riaditeľa „manažéra“ sa neustanovuje.
Skauti a skautky, ktorí ho každý rok prinášajú na Slovensko, ho v stredu 17. decembra priniesli na košický magistrát.