Pomôžte mačkám bez milujúceho domova. Už tento víkend na vás bude čakať Mňaukobus
Tento víkend (11. – 12. 6.) sa uskutoční na Jedlíkovej 7 Medzinárodná výstava mačiek, ktorú organizuje OZ Mačky Košice. Okrem toho, že na tejto výstave budete môcť vidieť rôzne druhy mačiek, môžete podporiť aj tie, ktoré nemali to šťastie na šťastný domov a nachádzajú sa v dočasných domovoch.
Organizátorom Medzinárodnej výstavy mačiek 2022 je Občianske združenie Mačky Košice, spadajúce pod svetovú organizáciu FIFE. Táto výstava je charakteristická tým, že je jediná svojho druhu na východe Slovenska. Na výstave budú môcť návštevníci vidieť čistokrvné mačacie plemená, ale aj tie bez preukazu pôvodu či neznáme plemená, ktoré budú posudzované zahraničnými odborníkmi. ,,Vystavované mačky budú rôznych plemien, bežných i menej bežných, od britských a mainské cez ruské, bengálske, nórske až po Birmy, Devony, Sfinxy či Ragdolly a mnohé, mnohé iné,” povedala Tamara Šašková, tajomníčka OZ Mačky Košice, pre redakciu KOŠICE: DNES.
Prísť môže ktokoľvek, návštevníci nemusia byť výhradne vystavovatelia. V prípade záujmu si môžete zakúpiť lístok (detský do 6 rokov- 2 €, dospelí- 4€). ,,Aj keď na Slovensku chovatelia vzácnych plemien často chýbajú, na týchto výstavách ich možno vidieť, pretože vystavovatelia prichádzajú z rôznych krajín. A to vie byť lákadlom i pre divákov. Podľa predchádzajúcich ročníkov môžem zhodnotiť, že ľudia všeobecne na takého akcie chodia radi. Hlavne s deťmi. Je to víkend, rodiny hľadajú nejaké príležitosti, ktoré môžu podniknúť spolu, sú finančne dostupné a nie sú ďaleko,“ doplnila Tamara Šašková.
Odporúčané články
Dňa 19. januára 1945 došlo k oslobodeniu mesta Košice jednotkami Červenej armády. Mesto, ktoré po Viedenskej arbitráži pripadlo horthyovskému Maďarsku sa tak stalo prvým veľkým oslobodeným mestom na území bývalého Československa.
Na Magistráte mesta Košice prvýkrát zasadalo Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ), ide o významný krok v participácii mladých na správe vecí verejných. Vo Veľkej zasadačke mestského magistrátu zasadlo 64 stredoškolákov a stredoškoláčok z 34 škôl, ktorí zložili slávnostný sľub a vyjadrili pripravenosť aktívne sa podieľať na rozvoji mesta.
Mesto Košice v spolupráci s Košickou arénou pripravilo pre obyvateľov aj návštevníkov metropoly východu obľúbenú zimnú aktivitu. Brány Steel arény sa v prvých januárových dňoch otvoria pre verejné korčuľovanie, ktoré vyvrcholí stretnutím s hokejovými profesionálmi.