Požiar na Sládkovičovej ulici
Košickí hasiči aktuálne (16:57) zasahujú pri požiari stúpačky v bytovom dome na Sládkovičovej ulici v Košiciach. Po príjazde na miesto udalosti aj pomocou výškovej techniky evakuovali celý objekt, minimálne traja ľudia sa nadýchali splodín horenia a momentálne sú v opatere záchranárov. „Hasičom sa podarilo dostať požiar pod kontrolu a lokalizovať ho, momentálne ho likvidujú,” informovala Zuzana Farkasova z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.
(SITA)
Ilustračné foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Policajti v Košickom kraji sa v uplynulých dňoch zamerali na cielenú dopravnú kontrolu, ktorá prebiehala v štyroch okresoch kraja. Osobitná akcia sa uskutočnila v stredu 11. decembra od 11.00 do 15.00 h a do jej priebehu bolo nasadených 82 príslušníkov Policajného zboru. Cieľom bolo zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky v období pred Vianocami, keď na cestách narastá nervozita aj hustota dopravy.
Ide o dôsledok nedávneho nepriaznivého počasia. Ako Mestské lesy informovali, ide o lokalitu pri dobývacom priestore „KERKO“, mapku výskytu možno nájsť na sociálnej sieti.
Dnes bude prevažne oblačno až zamračené, s teplotami do 12 stupňov Celzia.