Pozor, po Košiciach chodí podvodník!
V utorok (14. 1.) sa nám do redakcie ozvala čitateľka, ktorej počas dňa zazvonil pri vchode do bytu neznámy muž.
Hovorí, že potrebuje cestovať do Žiliny a niekto mu ukradol peniaze.
[ad][/ad]Pomáha sociálna sieť
„Čítala som o ňom na sociálnej sieti a presne v ten istý deň mi zazvonil pri dverách na Svätoplukovej ulici. Vyzerá to tak, že sa z Furče presunul do Starého Mesta,“ píše naša čitateľka, podľa ktorej je pomerne výkonný, keďže počula, že chodí aj po Terase.
„Je dosť dôveryhodný, takže keby som o ňom nečítala, tak by som mu možno aj niečo dala. Muž má asi 45 rokov, čiernu bundu aj čiernu čiapku a východniarsky prízvuk. Rozpráva, že si zabudol tašku na aute a tú mu niekto ukradol. Býva tu v prenájme a potrebuje ísť do Žiliny.“
Polícia po ňom pátra
Už minulý týždeň v piatok (10. 1.) o tomto mužovi písala obyvateľka Furče. „Neverila by som, že mu niekto tak ľahko naletí, a dnes mi otec vraví, že mu včera dal 20 eur, ktoré si sám požičal, lebo mu ho bolo ľúto,“ opisuje svoj zážitok.
Polícia už podozrivého muža hľadá. Dostala oznámenie od dvoch poškodených, od jedného muž vylákal 60 a od druhého 20 eur. K udalostiam malo dôjsť v Starom Meste vo štvrtok 9. januára a v stredu 15. januára. „Momentálne zabezpečujeme kamerové záznamy a stotožňujeme možných svedkov.“ povedala hovorkyňa košickej polície Jana Mésarová. Ak ste sa už stali obeťou tohto muža, alebo ak vám tento človek zaklope na dvere, okamžite volajte 158 a oznámte to polícii. Pomôžete tak rýchlejšie stotožniť páchateľa.
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Predvianočné obdobie v meste často pripomína nekonečný kolotoč nákupov. Ale stačí sa na chvíľu zastaviť a zistiť, že dôležité veci máme úplne inde než v regáloch obchodov. Hoci sú výklady plné lákavých ponúk, Košičania majú o ideálnom darčeku celkom inú predstavu. Ukazuje sa, že pre väčšinu z nás sú tie najvzácnejšie veci také, ktoré sa pod stromček do baliaceho papiera zabaliť nedajú.
Vo Washingtone sa údajne objavuje myšlienka založenia novej skupiny „Core 5“, ktorá by zahŕňala USA, Čínu, Rusko, Indiu a Japonsko. Ako referuje web Politico, takýto koncept by priniesol výrazný kontrast k existujúcej skupine G7 a zároveň by zblížil tradičných rivalov.
Kybernetický útok na Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky patrí podľa Asociácie kritickej infraštruktúry Slovenskej republiky (AKI) k najvážnejším varovaniam pre štát za posledné roky. Incident spôsobil nasadenie štátnych kybernetických špecialistov z jednotiek CSIRT v rámci Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) a z Národného bezpečnostného úradu (SK-CERT).