Práce na košickom Národnom tréningovom centre pokračujú podľa plánov (FOTO)
Výstavba nového Národného tréningového centra (NTC) na Popradskej ulici v Košiciach je hotová zhruba z jednej tretiny. Stavebné práce počas takmer ôsmich mesiacoch výstavby postupujú bez väčších problémov. V zmysle podpísanej zmluvy má byť hotové najneskôr koncom tohto roka, pričom tento termín by mal byť podľa vyjadrenia všetkých strán dodržaný.

NTC bude tvoriť tenisová hala so šiestimi kurtmi. Štyri kurty by sa mali využívať na tenis, na zvyšných dvoch kurtoch má byť osem bedmintonových povrchov. Súčasťou areálu je aj osem vonkajších tenisových kurtov.
Na stavbe v súčasnosti pracuje do 50 ľudí a dva žeriavy. Postupne sa tam začínajú realizovať architektonické a stavebné riešenia stavby, stropné konštrukcie, nosné konštrukcie podláh a vnútorné a vonkajšie inžinierske siete, ako sú kanalizácia, vodovod alebo elektroinštalácia. So samotnou montážou oceľovej konštrukcie strechy by sa malo začať v priebehu februára po dokončení stĺpov.
„Aj z dnešného stretnutia vyplýva, že všetko ide podľa plánu. Bude to významná stavba, na svoje si prídu Košičania aj mládež a veľmi sa teším, že to dokončí načas,” uviedol prezident Slovenského tenisového zväzu Miloš Mečíř. Generálny sekretár STZ Igor Moška spresnil, že Košičania a mladé talenty dostanú v novom NTC všetko, čo budú potrebovať ku kvalitnému športovému vyžitiu. „Bude to podobný model ako v Bratislave, kde do 16:00 to bude slúžiť na tréningy talentovanej mládeže a potom pre obyvateľom mesta. Denne tu bude športovať 500 – 1 000 ľudí. Okrem tenisu si môžu zahrať aj badminton a využiť fitnescentrum,“ dodal Moška.






Zdroj: SITA (mt, mlu)
Galéria
Odporúčané články

V sobotu 29. marca 2025 sa v mestskej časti Košice – Krásna uskutočnila každoročná rybárska brigáda. Do jarného upratovania brehov Hornádu a priľahlého Štrkoviska sa zapojilo 72 dobrovoľníkov.

Z dôvodu konania 6. ročníka podujatia Runway Run Košice na Letisku Košice dňa 25. apríla 2025 (piatok) bude posilnená linka 23 v čase od 17:00 do 23:00 hod.

Krátko pred pol jednou v noci došlo v sobotu k rozsiahlemu požiaru kontajnerov na komunálny odpad, ktorý poškodil aj v blízkosti zaparkovaný obytný príves. Polícia udalosť vyšetruje ako trestný čin poškodzovania cudzej veci.