Premiér je s regionálnymi voľbami spokojný
Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) v Sobotňajších dialógoch politickej relácie RTVS vyjadril jednoznačnú spokojnosť s výsledkami minulotýždňových regionálnych volieb.

FB/ Eduard Heger – predseda vlády SR



ArtFilm 2026 - Foto z červeného koberca!
Kliknite pre zobrazenie celej galérie
Podľa jeho slov pre hnutie OĽaNO bolo prioritou, aby ostala župankou Žilinského kraja Erika Jurinová a županom Trnavského kraja Jozef Viskupič (obaja (OĽaNO) a zostali tak na svojich postoch, čo sa podarilo.
Hegera neteší, že kraje a okresy, kde sa nedohodla široká demokratická koalícia, tak tí kandidáti strán neprešli. Je to škoda a odkaz pre demokratické strany, aby držali spolu. Na druhú stranu predsedu vlády teší, že občania ukázali, že nechcú extrémistických politikov v župných a regionálnych pozíciách.
Zdroj: SITA, ta, kg
Najnovšie články

Rozhorúčené Košice ponúkajú na schladenie nielen kúpaliská, parky alebo fontány

NDS dokončila v Košiciach obnovu cesty pri Južnom nábreží v predstihu

Poliklinika v Sečovciach získa RTG prístroj z vládnej dotácie 183.000 eur



